Aleksandra Szarek

Czy jesienią warto zainwestować w nieruchomości – komentarz Home Broker

Sezon wakacyjny jest zazwyczaj czasem zastoju na rynku nieruchomości, jednak nasza firma nawet w tym okresie zanotowała 20 procentowy wzrost liczby zawieranych transakcji. Taka sytuacja wynika z tego, że ceny nieruchomości osiągnęły dość niski, akceptowany przez nabywców poziom (Tabela nr 1). Dzięki temu na rynek nieruchomości powrócili również inwestorzy, którzy przez pewien czas stracili zainteresowanie mieszkaniami, które były po prostu za drogie.

Czytaj więcej »Czy jesienią warto zainwestować w nieruchomości – komentarz Home Broker

Ile jest w Warszawie mieszkań w przystępnych cenach? – Raport Home Broker

7 818 zł – tyle średnio kosztuje metr kwadratowy mieszkania w Warszawie (na podstawie raportu cen transakcyjnych Home Broker i Open Finance z czerwca 2009 r.). Obserwując ciągły wzrost liczby zawieranych transakcji, można stwierdzić, że ceny mieszkań osiągnęły poziom akceptowany przez nabywców. Zatem jak dużo jest w tej chwili ofert lokali w przystępnych cenach?Czytaj więcej »Ile jest w Warszawie mieszkań w przystępnych cenach? – Raport Home Broker

Dziecko na swoim

Już za chwilę Dzień Dziecka. Wybierając prezent zastanówmy się nad przyszłością naszej pociechy. Polisy ubezpieczeniowe i odkładanie funduszy na edukację to nie wszystko. Warto zawczasu pomyśleć o tym, gdzie zamieszka nasze dziecko, kiedy już wyfrunie z gniazda.
Czytaj więcej »Dziecko na swoim