ale kino+

1 ale kino+

Sherlock XXI wieku. Współczesna wersja detektywa w październiku w ale kino+

Sherlock Holmes z GPS-em i John Watson jako autor bloga! Od 14 października ale kino+ zaprasza na obsypany nagrodami brytyjski mini-serial „SHERLOCK” – nowoczesną i przewrotną wersję klasycznego cyklu sir Artura Conan Doyle’a. W rolach głównych świetni Benedict Cumberbatch i Martin Freeman.

Czytaj dalej »Sherlock XXI wieku. Współczesna wersja detektywa w październiku w ale kino+

Wstydliwe sekrety starego kontynentu. Cykl „Kino mówi: Europa” we wrześniu w ale kino+

Co współczesna Europa skrywa pod maską demokratycznego porządku i zaawansowanej cywilizacji? We wrześniu w cyklu „KINO MÓWI: EUROPA” ale kino+ pokaże cztery wybitne europejskie filmy z ostatnich lat: głośny obraz Paola Sorrentina „Boski”, „Głowa byka” Michaela R. Roskama, „Michael” Markusa Schleinzera i „Happy, Happy” Anne Sewitsky.

Czytaj dalej »Wstydliwe sekrety starego kontynentu. Cykl „Kino mówi: Europa” we wrześniu w ale kino+

Polska premiera serialu „Vares” w ale kino+

2 września w ale kino+ rusza emisja fińskiego serialu kryminalnego „Vares”, na podstawie bestsellerowych powieści Reijo Mäkiego. W kolejne niedziele widzowie stacji obejrzą perypetie detektywa Jussiego Varesa, w których czarny kryminał splata się z elementami komedii i pastiszu. Ostatni film serii wejdzie w Finlandii do kin w listopadzie 2012 roku, widzowie ale kino+ zobaczą go wcześniej, bo już w październiku!

Czytaj dalej »Polska premiera serialu „Vares” w ale kino+