Przejdź do treści

Akademia Nikona

1 Akademia Nikona

Jak oni zrobili te zdjęcia? Warsztaty Akademii Nikona na wystawach Grand Press Photo 2013

nikonWystawa najlepszych zdjęć prasowych ubiegłego roku, nagrodzonych w konkursie Grand Press Photo 2013, wyrusza w trasę po Polsce. Po raz pierwszy w wybranych lokalizacjach towarzyszy jej cykl bezpłatnych warsztatów Akademii Nikona, prowadzonych przez Pawła Dumę. Najbliższe spotkanie odbędzie się 11 czerwca 2013 roku o godzinie 20, zaraz po przy wernisażu wystawy Grand Press Photo na warszawskim Dworcu Centralnym.

Czytaj dalej »Jak oni zrobili te zdjęcia? Warsztaty Akademii Nikona na wystawach Grand Press Photo 2013

Akademia Nikona uczy Photoshopa

Kurs Photoshopa dla fotografujących to nowe zajęcia w Akademii Nikona, podczas których uczestnicy dowiedzą się, jak usunąć skazę ze zdjęć, zapanować nad kolorami i wyeksponować to, co w zdjęciu najważniejsze. Prowadzący – Robert Wyłupek – pokaże także sposoby zmontowania panoramy czy poprawienia tylko fragmentu zdjęcia. Uczestnicy poznają również zasady automatycznej obróbki zdjęć, która pozwala znacznie zaoszczędzić czas przy korekcie dziesiątków fotografii.

Czytaj dalej »Akademia Nikona uczy Photoshopa

Amerykański sen o fotografii… Fotoekspedycja Akademii Nikona do Stanów Zjednoczonych

Oślepiające neonami i tętniące życiem Las Vegas, pełen majestatu Wielki Kanion, rozmach architektury Las Vegas i zadziwiająca przyroda amerykańskich kanionów – każdy z uczestników fotoekspedycji Akademii Nikona z Tomaszem Tomaszewskim do USA doświadczy różnorodności, z jakiej słynie ten kraj. W drugiej połowie maja (22.05-30.05.2011) entuzjaści fotografii będą doskonalić swoje umiejętności podczas fascynującej podróży po Nevadzie, Arizonie i Utah.

Czytaj dalej »Amerykański sen o fotografii… Fotoekspedycja Akademii Nikona do Stanów Zjednoczonych

Odlotowe warsztaty w Akademii Nikona z F-16 w akcji

8–9 marca 2011 r. to data, która na stałe zapisze się w pamięci miłośników lotnictwa i fotografii. W te dni Akademia Nikona zaprasza na wyjątkowe warsztaty z fotografii lotniczej, których elementem będzie wizyta w bazie lotniczej, dzięki czemu uczestnicy będą mogli obserwować i fotografować wielozadaniowe samoloty F-16 naprawdę z bliska. Warsztaty dostarczą wiele emocji oraz okazji do zgłębiania tajników fotografii lotniczej pod okiem prowadzącego, znanego pasjonata fotografii i lotnictwa – Sławka „hesji” Krajniewskiego.

Czytaj dalej »Odlotowe warsztaty w Akademii Nikona z F-16 w akcji

Cyfrowa ciemnia z Tomaszem Tomaszewskim w Akademii Nikona

„Esej fotograficzny oraz cyfrowa ciemnia w praktyce” to nowe zajęcia w ofercie Akademii Nikona prowadzone przez Tomasza Tomaszewskiego. Podczas zajęć fotograf omówi zdjęcia zrobione przez uczestników specjalnie na warsztaty, pomoże w ułożeniu z nich spójnej historii, a także zaprezentuje krok po kroku, jak profesjonalnie przygotować fotografie do druku.

Czytaj dalej »Cyfrowa ciemnia z Tomaszem Tomaszewskim w Akademii Nikona

Fotografia ślubna, czyli sztuka i biznes – warsztaty Akademii Nikona dla początkujących

Warsztaty z fotografii ślubnej przeznaczone dla entuzjastów fotografii oraz wszystkich chcących poznać tę dziedzinę od podstaw to nowa propozycja w jesiennej ofercie Akademii Nikona. Uczestnicy zajęć, które odbędą się między 7 a 9 września w Warszawie, dowiedzą się, jak wygląda praca profesjonalnego fotografa w dniu ślubu i na sesji, a także w jaki sposób przygotować się sprzętowo i merytorycznie do zleceń. Czytaj dalej »Fotografia ślubna, czyli sztuka i biznes – warsztaty Akademii Nikona dla początkujących

Sportowe emocje w Akademii Nikona

Warsztaty z fotografii sportowej, prowadzone przez Adama Nurkiewicza i Przemka Wierzchowskiego, to nowa propozycja edukacyjna Akademii Nikona. W pierwszy weekend września (3-5.09) uczestnicy warsztatów przetestują sprzęt potrzebny do utrwalania sportowych wydarzeń oraz poznają specyfikę fotografowania poszczególnych dyscyplin w teorii i praktyce.Czytaj dalej »Sportowe emocje w Akademii Nikona