Archiwa tagu: Akademia Leona Koźmińskiego

Sztuka skutecznego zarządzania mediami czyli jak opanować żywioł

Żywioł kojarzy się przede wszystkim z ogromną, niepohamowaną siłą, nad którą zwykle nie da się zapanować. Żywiołami są ogień, woda, ziemia i powietrze. Niemal każdy, kto choć jeden dzień przepracował w redakcji, studiu telewizyjnym, na planie filmowym lub w agencji reklamowej, do odwiecznej listy żywiołów mógłby dodać jeszcze… media. To miejsca, w których prawie zawsze… Czytaj dalej »

Strategiczny wywiad biznesowy

Wywiad biznesowy, odgrywający w światowym biznesie kluczową rolę, w Polsce cierpi na brak profesjonalnej kadry. Z uwagi na zainteresowanie polskiego biznesu wyszkolonymi specjalistami w zakresie pozyskiwania i analizowania informacji, Akademia Leona Koźmińskiego, jako pierwsza w Polsce, wprowadziła na rynek nowy kierunek studiów podyplomowych „Strategiczny wywiad biznesowy”.

Polityka compliance w organizacji

Nowoczesne firmy chcąc pozostać konkurencyjnymi na rynku, potrzebują odpowiednich narzędzi biznesowych. W ostatnich latach coraz bardziej na znaczeniu zyskują te instrumenty, które pozwalają przedsiębiorstwom minimalizować ryzyko złamania obowiązujących przepisów prawnych czy utraty zaufania klientów. Z tego powodu polityka compliance – chociaż pojawiła się w polskim biznesie stosunkowo niedawno – jest coraz częściej uwzględniana w działalności dużych… Czytaj dalej »

Warszawa Stolicą Ambitnego Biznesu

Jutro, 17 czerwca 2009 r., o godz. 10.00, w stołecznym Ratuszu (Warszawa, pl. Bankowy 3/5, sala 228 – zmiana sali) odbędzie się konferencja prasowa otwierająca projekt „Warszawa Stolicą Ambitnego Biznesu”. Na spotkanie zapraszają partnerzy projektu – Urząd m.st. Warszawy oraz Akademia Leona Koźmińskiego.