Akademia Allegro

Sprzedaż w Internecie – kto i kiedy musi odprowadzić podatek?

Sezon tegorocznych wyprzedaży już rozpoczęty. Przed polowaniem na cenowe okazje w galeriach handlowych, warto zrobić porządek w swojej szafie. Wystawiając w sieci nienoszoną odzież, biżuterię czy obuwie, można zarobić na kolejne zakupy. O czym powinien wiedzieć każdy Sprzedający oraz kiedy transakcje na aukcjach czy w opcji Kup Teraz są traktowane jako działalność zarobkowa, wyjaśnia Akademia Allegro.

Czytaj więcej »Sprzedaż w Internecie – kto i kiedy musi odprowadzić podatek?

Akademia Allegro podsumowuje rok edukacyjny 2011/2012

Akademia Allegro niebawem kończy rok edukacyjny w obecnym sezonie. Tylko w ramach dwóch sztandarowych projektów edukacyjnych, trenerzy przeprowadzili warsztaty z e-commerce aż w 54 mniejszych i 10 dużych miastach w całej Polsce. Tego, jak prowadzić i rozwijać własny biznes w sieci uczyło się ponad 2 tys. osób oraz 700 już działających firm. Czas na zasłużone wakacje.

Czytaj więcej »Akademia Allegro podsumowuje rok edukacyjny 2011/2012

Akademia Allegro w woj. świętokrzyskim – warsztaty z e-biznesu

Wykładowcy Akademii Allegro, edukacyjnego projektu allegro.pl, w lutym i marcu odwiedzą województwo świętokrzyskie z warsztatami z zakresu prowadzenia własnego biznesu w sieci. Akademia odwiedzi 8 miast powiatowych, gdzie przeprowadzi dwudniowe zajęcia w multimedialnym Trucku Allegro. Patronat honorowy nad projektem objął Marszałek Województwa Świętokrzyskiego.

Czytaj więcej »Akademia Allegro w woj. świętokrzyskim – warsztaty z e-biznesu

Niepełnoletni na zakupach w sieci – jakie ma prawa?

  • by

Niemal co piąty niepełnoletni w Polsce ma legalne konto na Allegro, zwiększa się również odsetek młodych posiadających własny rachunek w banku. Tymczasem według prawa osoby między 13 a 18 rokiem życia mają ograniczoną zdolność do czynności prawnych – jak to rozumieć w praktyce? To, jakimi konsumentami są dzieci w sieci, analizuje Akademia Allegro z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu.

Czytaj więcej »Niepełnoletni na zakupach w sieci – jakie ma prawa?

E-handel triumfuje – tu święta trwają do stycznia

Świąteczny boom w handlu kończy się tradycyjnie 24 grudnia, wraz z pierwszą gwiazdką – ta zasada nie dotyczy jednak zakupów internetowych, które w najgorętszy okres wchodzą dopiero w…styczniu. Ubiegły rok wykazał, że liczba przedmiotów sprzedawanych na allegro.pl wzrosła z 45,5 mln przedmiotów w grudniu do niemal 47 mln w kolejnym miesiącu. A bardziej zaradni e-sprzedawcy rozpoczęli w tym roku sezon już 2 listopada.

Czytaj więcej »E-handel triumfuje – tu święta trwają do stycznia

Akademia Allegro na rok 2012 – podbój łódzkiego i świętokrzyskiego

  • by

Wykładowcy Akademii Allegro, edukacyjnego projektu allegro.pl, w nowym roku odwiedzą kolejne województwa multimedialnym Truckiem. Do końca tego roku w warsztatach z prowadzenia własnego e-biznesu brali udział mieszkańcy niemal 20 miast powiatowych z warmińsko-mazurskiego i kujawsko-pomorskiego. Teraz kolej na łódzkie i świętokrzyskie.

Czytaj więcej »Akademia Allegro na rok 2012 – podbój łódzkiego i świętokrzyskiego

E-Mikołaj liczy zyski, czyli jak zarobić na świętach w Internecie

  • by

Magia świąt sprzyja początkującym sprzedawcom internetowym. Trafiając w niszowy rynek produktów, e-sklep może liczyć na zwrot kosztów zakupu asortymentu już w ciągu kilku miesięcy. Jednak co zrobić, aby biznes przetrwał nie tylko świąteczną gorączkę, lecz również codzienne zmagania z konkurencją?

Czytaj więcej »E-Mikołaj liczy zyski, czyli jak zarobić na świętach w Internecie

Know-how w internetowym biznesie to podstawa

Akademia Allegro, najnowszy społeczny projekt popularnego portalu aukcyjnego, nabiera rozpędu. Trenerzy e-biznesu wyszkolili już mieszkańców kilkunastu miast na Mazowszu, a do akcji przyłączają się kolejni partnerzy z różnych zakątków Polski. Edukacja nie ominie również młodzieży, która zdobędzie wiedzę pozwalającą uniknąć niebezpieczeństw w sieci.

Czytaj więcej »Know-how w internetowym biznesie to podstawa