Aeris Futuro

Rośnie las podatków

Już w środę 23 marca, wkrótce po rozpoczęciu astrologicznej wiosny obchodzimy Światowy Dzień Lasu. Z tej okazji poznańska firma e-file sp. z o.o. wraz z FUNDACJĄ AERIS FUTURO zachęcają do wypełnienia i wysłania deklaracji podatkowych za pomocą programu e-pity.

Czytaj więcej »Rośnie las podatków

Jaka jest cena śniegu?

Czy brnąc przez zaspy ktoś zastanawia się, ile kosztowałoby nas to, gdyby nie było śniegu? Ile zapłacilibyśmy za to my, budżet państwa, wszystkich kraje na świecie, nasze dzieci, ich dzieci? Jakie konsekwencje ma brak śniegu? Eksperci Fundacji Aeris Futuro apelują, że zmiany klimatyczne zwane umownie zjawiskiem „ceny śniegu” oznaczają zwiększone ryzyko prowadzenia działalności gospodarczej i wzrost kosztów społecznych w dalszej perspektywie.

Czytaj więcej »Jaka jest cena śniegu?

Pole golfowe polem warsztatów biznesowych w dziedzinie Zielonych Wydarzeń

17 września 2010 Fundacja Aeris Futuro oraz Urząd Miasta Krakowa zapraszają na warsztaty biznesowe „Sukces to Twoje naturalne środowisko! – Wdrażanie standardu Zielonych Wydarzeń w Twoim miejscu pracy” połączone z kursem golfa. Każdy uczestnik spotkania posadzi swoje firmowe drzewo na polu golfowym w Ochmanowie, otrzyma porcję wiedzy na temat idei green events w praktyce, spróbuje swoich sił w grze w golfa.

Czytaj więcej »Pole golfowe polem warsztatów biznesowych w dziedzinie Zielonych Wydarzeń

Rozlicz PITa, zasadź drzewo

e-pity to nowa aplikacja, dzięki której nawet laik szybko i prosto wypełni PIT za 2009 rok. Rozliczenie najpopularniejszego zeznania podatkowego w Polsce – PIT-37 – zajmie tylko 5 minut. Program e-pity jest darmowy dla każdego, kto zdecyduje się przekazać 1% swojego podatku dla dowolnej organizacji pożytku publicznego. Co więcej, każde pobranie programu ze strony e-pity.pl oraz serwisów partnerskich sprawia, że 1 grosz trafia na akcję sadzenia drzew.Czytaj więcej »Rozlicz PITa, zasadź drzewo

Ile drzew kosztuje Twój samochód?

 

Codzienny dojazd do pracy samochodem to koszt posadzenia trzech drzew, natomiast  wybierając autobus, wystarczy raz w roku zasadzić jedno drzewo. Fundacja Aeris Futuro udostępniła internetowy kalkulator, który pozwala każdemu zainteresowanemu sprawdzić – nie tylko z okazji przypadającego 22 września „Europejskiego Dnia Bez Samochodu” – jaki wpływ na środowisko ma prowadzony przez niego styl życia.  Aplikacja przygotowana została przez Agencję Interaktywną Grupa Adweb. Czytaj więcej »Ile drzew kosztuje Twój samochód?