Archiwa tagu: Advent International

Advent International i Bain Capital kupują RBS WorldPay

Bain Capital i Advent International, wiodące firmy na globalnym rynku private equity, 6 sierpnia 2010 r. zawarły z The Royal Bank of Scotland Group plc (RBSG) umowę przejęcia RBS WorldPay, spółki zależnej grupy RBS, za kwotę określoną na podstawie wartości firmy (Enterprise Value) w maksymalnej wysokości 2,025 miliarda GBP, w tym 200 milionów GBP płatności… Czytaj dalej »

Advent International otwiera biuro w Turcji

Advent International, globalny fundusz private equity, ogłosił otwarcie swojego przedstawicielstwa w Turcji. Biuro w Stambule – prowadzone przez dyrektora Dana Morgana – jest 18 placówką Advent International na świecie. Powołanie nowego biura świadczy o zainteresowaniu Adventu działalnością na rynku tureckim i chęci dalszego wzmacniania pozycji w tym kraju.

Czy kryzys wzmocni Polskie firmy?

Choć widać już zdecydowane oznaki wychodzenia światowej gospodarki z recesji, nadmiernym optymizmem byłoby założenie, że teraz będzie już „z górki”. Przed firmami stoi ważne pytanie – jak odnaleźć się w nowych realiach ekonomicznych? Eksperci BCG i Advent International wskazują na 3 strategiczne kroki – wnikliwą ocenę bieżącej sytuacji, obronę pozycji rynkowej i atak.

Harry Sachinis dołączył do grona Operating Partners funduszu Advent International

Advent International, jeden z największych funduszy typu private equity na świecie, ogłosił w dniu dzisiejszym, że Harry Sachinis dołączył do grona Operating Partners. Sachinis będzie wspomagał fundusz w wyszukiwaniu możliwości inwestycyjnych w sektorze mediów ze szczególnym uwzględnieniem segmentów wydawniczego i serwisów informacyjnych.

Znajdź dobrego inwestora. Fundusze private equity źródłem kapitału dla Twojej firmy

Chociaż rynek private equity powstał na świecie 30 lat temu, w Polsce zaczął kształtować się dopiero w latach dziewięćdziesiątych i nadal jest w fazie dojrzewania. Kapitał pochodzi przede wszystkim ze spółek z Europy Zachodniej – od inwestorów instytucjonalnych, a także funduszy emerytalnych.

Advent International finalizuje sprzedaż spółki Bolix spółce Berger Paints

Warszawa, 19 sierpnia 2008 r. – Advent International, międzynarodowa firma private equity, poinformowała dzisiaj o sfinalizowaniu sprzedaży firmy Bolix, wiodącego polskiego dostawcy systemów elewacyjnych i dociepleń, firmie Berger Paints India Ltd. będącej jednym z największych producentów farb w Indiach. Udziały w Spółce zostały sprzedane za ok. 40 milionów USD.

Advent International porozumiał się co do sprzedaży spółki Axtone firmie IK Investment Partners

11 sierpnia 2008, Warszawa – Advent International, międzynarodowa firma private equity, ogłosiła dzisiaj swoją sprzedaż spółki Axtone S.A., największego europejskiego producenta urządzeń cięgłowo-zderznych dla transportu kolejowego, firmie IK Investment Partners. Parametry transakcji, warunkowanej zatwierdzeniem przez odpowiednie organy nadzoru, nie zostały ujawnione.