Archiwa tagu: Acxiom

Bliskie spojrzenie na rynki lokalne – najnowszy raport Acxiom Polska już dostępny!

Minął już ponad rok od początku światowego kryzysu. Jedni Polacy mówią, że doświadczają gorszych czasów, na co dzień, inni twierdzą, że kryzysu w kraju nie ma. Acxiom Polska, dostawca największej bazy danych o konsumentach w Polsce i produktów analitycznych, postanowił przyjrzeć się lokalnym rynkom w Polsce i wyciągnąć wnioski, bazując na twardych danych.

Budżet do zagospodarowania?

Jesteś wśród tych szczęśliwców, którzy mają jeszcze jakieś rezerwy budżetowe?Nie wiesz co z tymi pieniędzmi zrobić? Nie chcesz wydawać na prowizoryczne działania a z drugiej strony, wiesz, że jeśli nie wydasz tych pieniędzy w tym roku, w następnym możesz dostać mniej… I co tu zrobić?

Stan naszych finansów w rok od początku kryzysu, czyli jakimi instrumentami finansowymi wspomagają swoje portfele internauci

15 września 2008 r. upadł Bank Lehman Brothers. Ten dzień stał się symbolicznym początkiem kryzysu na świecie. W rocznicę tego wydarzenia Acxiom postanowił zbadać, jakimi instrumentami finansowymi obecnie wspomagają swoje portfele użytkownicy Internetu.Badanie przeprowadzono na próbie 27 tys. respondentów, którzy wypełnili elektroniczną wersję Ogólnopolskiego Kwestionariusza Produktów i Usług – OKPiU firmy Acxiom, dostępną na stronie… Czytaj dalej »

Jakimi gadżetami pochwalą się Polacy na plaży?

Zaczęły się wakacje. Wielu z nas wyjedzie na letni odpoczynek nad morze, w góry lub jeziora. Spakujemy przed wyjazdem wszystkie potrzebne rzeczy, ale również  nie zapomnimy o różnych elektronicznych gadżetach, z którymi nie potrafimy się rozstać. Przedmioty te zapewniają nam łączność ze światem, lokalizują nasze położenie lub odtwarzają muzykę z obrazem.

Jakim samochodem na wakacje?

Wielu Polaków w tym roku zrezygnuje z zagranicznych, wakacyjnych wojaży na rzecz odkrywania uroków naszego kraju.  Acxiom postanowił sprawdzić jakimi samochodami  wybierzemy  się na letni wypoczynek.