Przejdź do treści

ACCA

Jak małe i średnie firmy mogą skuteczniej wyszukiwać zagranicznych kontrahentów

Anglojęzyczna strona internetowa, firmowy profil na Facebooku czy Twitterze pozwalają nawet niewielkiemu, kilkuosobowemu polskiemu przedsiębiorstwu dotrzeć do klientów i kontrahentów w dowolnym miejscu na świecie. Czy dzięki internetowej rewolucji międzynarodowe kontakty biznesowe są łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej?

Czytaj dalej »Jak małe i średnie firmy mogą skuteczniej wyszukiwać zagranicznych kontrahentów

Pokolenie Y: pracodawca musi zapewniać szansę na dynamiczny rozwój kariery młodym księgowym

Jak wynika z badania „Pokolenie Y: Świadomość potencjału” („Generation Y: Realising the potential”) przeprowadzonego przez Association of Chartered Certified Accountants (ACCA) oraz firmę doradczą Mercer, większość księgowych  z pokolenia Y jest zadowolona ze swojej obecnej pracy, ale wyraża obawy dotyczące przyszłości. Alarmujący jest fakt, że aż połowa z nich uważa, że organizacje, w których są obecnie zatrudnieni, nie zapewnią im wystarczających możliwości rozwoju zawodowego. Ponad połowa z respondentów zadeklarowała ponadto chęć szerszego korzystania w pracy ze zdobytego wykształcenia.

Czytaj dalej »Pokolenie Y: pracodawca musi zapewniać szansę na dynamiczny rozwój kariery młodym księgowym

BPP Professional Education wzbogaca szkolenia ACCA i CIMA o platformę e-learningową

BPP Professional Education, największa europejska firma prowadząca szkolenia z zakresu finansów i rachunkowości, uruchomiła platformę e-learningową MyStudy, która będzie wspierała kursy z zakresu ACCA i CIMA. Jest to pierwsza tego typu oferta w Polsce i jedna z pierwszych na świecie.Czytaj dalej »BPP Professional Education wzbogaca szkolenia ACCA i CIMA o platformę e-learningową

Z kryzysu długo nie wyjdziemy

Kryzys potrwa jeszcze od 3 do 4 lat. Ożywienie będzie jednak wątłe i kruche. Firmy, aby przeżyć muszą szczególną uwagę zwrócić na zachowanie płynności finansowej. Żadna bowiem firma nie jest zbyt duża, aby upaść. W recesji dodatkowym zagrożeniem dla działalności gospodarczej są nieuczciwi pracownicy – takie wnioski przedstawili uczestnicy wystąpień i debat podczas Kongresu Dyrektorów Finansowych, który odbył się w hotelu Hyatt. Wystąpieniom oraz dyskusjom przysłuchiwało się blisko 300 gości.

Czytaj dalej »Z kryzysu długo nie wyjdziemy