Przejdź do treści

Vision Group

Wykształceni na start?

Nawet 18 mln wykształconych pracowników do 2020 r. będą potrzebowali pracodawcy z krajów OECD. Eksperci zapowiadają, że już niedługo rozwinięte gospodarki świata odczują niedobór wykwalifikowanych pracowników z wyższym wykształceniem. Z kolei w tym czasie 32-35 mln osób z wykształceniem średnim może dotknąć bezrobocie. Czy wyższe wykształcenie dla młodych osób w Polsce jest sposobem na znalezienie dobrej posady i ochroną przed bezrobociem?

Czytaj dalej »Wykształceni na start?

F-Secure Internet Security 2013 – jedno pudełko, dwie licencje

1 F-Secure, F-Secure Internet Security 2013, Michał IwanSpecjaliści F-Secure są świadomi, że zmienia się sposób, w jaki korzystamy z Internetu. Ogromną popularność zdobywają urządzenia mobilne, takie jak smartfony i tablety. Coraz częściej spełniają one podobne funkcje jak komputery. Służą do wysyłania maili, korzystania z e-kont bankowych czy utrzymywania kontaktu poprzez portale społecznościowe. Zgodnie z najnowszymi doniesieniami Google’a na całym świecie aktywowano prawie 500 milionów urządzeń z systemem Android. W celu zapewnienia pełnej ochrony internautom niezależnie od tego czy korzystają z komputerów czy z urządzeń przenośnych, F-Secure Internet Security 2013 oferowany jest w pakiecie z Mobile Security, wielokrotnie nagradzaną aplikacją, zapewniającą bezpieczne korzystanie z urządzeń mobilnych.

Czytaj dalej »F-Secure Internet Security 2013 – jedno pudełko, dwie licencje

F-Secure: cyberwojna stała się rzeczywistością

Ostatni raport o zagrożeniach firmy F-Secure przedstawia zmieniający się krajobraz bezpieczeństwa informatycznego, w którym tradycyjne zagrożenia ze strony wirusów i złośliwego oprogramowania ustępują pola zorganizowanym cyberatakom dokonywanym na zlecenie rządów. Raport szczegółowo opisuje nowe, zaawansowane robaki internetowe Stuxnet i Flame oraz największe zagrożenia, z jakimi internauci borykali się w pierwszej połowie roku.

Czytaj dalej »F-Secure: cyberwojna stała się rzeczywistością

Dyplomowani bezrobotni

Doświadczenie zawodowe – te słowa jak mantra przewijają się zarówno przez rozmowy studentów i absolwentów wyższych uczelni, jak i pracodawców. Po ukończeniu studiów co roku kolejny rocznik młodych ludzi dołącza do grona bezrobotnych, podczas gdy pracodawcy wciąż bezskutecznie poszukują osób o odpowiednim doświadczeniu i kwalifikacjach. Skąd więc w Unii Europejskiej aż ponad 5,5 miliona bezrobotnych osób poniżej 25. roku życia? Czy jest jakieś wyjście z tego błędnego koła?

Czytaj dalej »Dyplomowani bezrobotni

E-Commerce: Być albo nie być? – oto jest pytanie

Rozwój Internetu wymusił na branży handlowej nieodwracalne zmiany. Tymczasem rozwój technologii mobilnych i urządzeń przenośnych niesie ze sobą kolejną rewolucję w sprzedaży – tzw. rewolucję mobilną. Wszystko wskazuje na to, że handel mobilny „m-commerce” stanie się najpopularniejszą formą sprzedaży detalicznej. Zdaniem ekspertów z czasem prawie 90 proc. całego ruchu w globalnej sieci będzie pochodziło z urządzeń przenośnych. Czy to brzmi znajomo, że w czasie wizyty w sklepie sprawdzamy na miejscu ceny u konkurencji oraz opinie innych użytkowników w swoim telefonie?

Czytaj dalej »E-Commerce: Być albo nie być? – oto jest pytanie