Przejdź do treści

Studio PRowokacja

Jak osiągnąć błękitny ocean w testowaniu?

Nowe technologie są sercem i mózgiem nowoczesnych statków i jachtów. Polscy specjaliści z Mobica Limited, na zlecenie światowego lidera elektroniki morskiej, stworzyli i testowali oprogramowanie, które pozwala m.in. na wyznaczenie położenia jachtu na mapie. Profesjonalne metody działania polskich programistów Mobica wynikają bezpośrednio z praktyki i wiedzy zdobywanej przy projektach dla międzynarodowych liderów IT.

Czytaj dalej »Jak osiągnąć błękitny ocean w testowaniu?

Mobica stawia na nowe projekty i nowe talenty

Mobica Limited sp. z o.o., międzynarodowa firma z branży technologicznej, poszukuje do oddziałów w Łodzi, Warszawie i Bydgoszczy utalentowanych programistów. Nowi pracownicy będą mieli możliwość pracy przy realizacji prestiżowych projektów biznesowych, m.in. dla korporacji z sektora telekomunikacyjnego, a także dla największych na świecie producentów chipsetów.

Czytaj dalej »Mobica stawia na nowe projekty i nowe talenty

Ruszaj się z Golącym Patrolem

Czy naprawdę wiemy, co można robić na plaży? W ostatnich latach wachlarz rozrywek znacznie się poszerzył. Obok klasycznych sposobów spędzania czasu: kąpieli w morzu, opalania się, siedzenia godzinami z książką pod parasolem, siatkówki plażowej lub wodnej, budowania zamków z piasku, pojawia się coraz więcej nowych atrakcji. Wakeboarding, flatland skimboarding czy też aquazorbing to tylko niektóre z nich. Wera, ratowniczka Golącego Patrolu Wilkinson, ma głowę pełną pomysłów i przygotowała kilka propozycji najnowszych form aktywnego wypoczynku na urlopie.

Czytaj dalej »Ruszaj się z Golącym Patrolem

Lato w stylu vintage

Retro styl w modzie! Jak zapewne pamiętacie Jacqueline Kennedy fascynowała elegancją. Bohater z legendarnego filmu Top Gun imponował wyglądem rzeszom swoich fanek, a John Lennon zachwycał nas swoimi brzmieniami. Dziś style dawnych gwiazd powracają. Ale co je łączy? Przecież to lata 60-te, 70-te i 80-te. Stylistka marki Belutti odkryła tę zagadkę. To okulary! Zuzanna Ziętek opowie nam o najnowszych trendach okularowych i poradzi jak je łączyć ze strojem.

Czytaj dalej »Lato w stylu vintage

Okulary dla aktywnych

Soczewki korekcyjne oraz okulary przeciwsłoneczne mogą być, obok profesjonalnych gogli, gadżetem niezbędnym dla osób uprawiających sport zimą. Narciarstwo, snowboard, czy jazda na rowerze to tylko kilka z dyscyplin, w których komfort widzenia jest bardzo ważny. O potrzebie zadbania o odpowiednie okulary zimą opowie Marcin Krasnodębski, ekspert marki Belutti.

Czytaj dalej »Okulary dla aktywnych