Przejdź do treści

Praktycy

1 e-commerce, Rafał Stępniewski, RzetelnyRegulamin.pl, treści cyfrowe

E-commerce: coraz mniej czasu na dostosowanie się do nowego prawa

rzetelny regulaminZwrot treści cyfrowych zakupionych w sieci jest bardzo trudny lub wręcz niemożliwy. Każdy sklep stosuje swoją własną politykę w tym zakresie. To ma się jednak zmienić za sprawą nowych przepisów UE. Polska zamierza przygotować odpowiednią ustawę jeszcze w tym roku. To oznacza coraz mniej czasu dla rodzimych sklepów na przygotowania. Za niedostosowanie się przedsiębiorcy mogą zapłacić całkowitą utratą zysków.

Czytaj dalej »E-commerce: coraz mniej czasu na dostosowanie się do nowego prawa

2 e-commerce, e-sklep, GIODO, Rafał Stępniewski, RzetelnyRegulamin.pl

E-commerce: za nieswoje błędy 200 tys. kary lub 2 lata więzienia

rzetelny regulaminObsługa e-sklepu wiąże się z koniecznością spełnienia szeregu wymagań prawnych. Za braki grożą przedsiębiorcy grzywny od 50 do nawet 200 tysięcy złotych. W najcięższych przypadkach sąd, na wniosek GIODO, może nałożyć karę więzienia do lat 2. W planach jest również zwiększenie grzywien do kwoty 1 mln euro. Jednak nie wszystkie obowiązki należą bezpośrednio do właściciela sklepu internetowego, ale to on będzie odpowiedzialny za uchybienia w tym zakresie.

Czytaj dalej »E-commerce: za nieswoje błędy 200 tys. kary lub 2 lata więzienia

3 Paweł Grochowski, retargeting, zanox

Retargeting sprawdza się w Polsce – 4-krotny wzrost skuteczności

zanoxWraz ze spadkiem skuteczności tradycyjnych form reklamy internetowej, marketerzy stanęli przed trudnym wyzwaniem – jak nadal zwiększać konwersję. Z pomocą przychodzi im retargeting, czyli reklama „podążająca za użytkownikiem”. Według najnowszych badań, jej skuteczność jest nawet 4-krotnie większa, niż tradycyjnych modeli. Potwierdza to liczba kampanii – o 40 procent większa w stosunku do roku ubiegłego. Na czym polega siła retargetingu?

Czytaj dalej »Retargeting sprawdza się w Polsce – 4-krotny wzrost skuteczności

4 E-mail marketing, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, GIODO, Rafał Stępniewski, RzetelnyRegulamin.pl

E-mail marketing, czyli jak nie zostać spamerem

rzetelny regulaminNewslettery i oferty handlowe to podstawowe narzędzia promocji wykorzystywane przez e-sklepy oraz serwisy internetowe. Niestety, często zdarza się, że w pogoni za dobrymi wynikami, popełniany jest szereg błędów. To natomiast daje podstawy do uznania kampanii za niezgodną z prawem. W efekcie przedsiębiorcom grożą wysokie kary sięgające nawet 10 proc. przychodów za rok poprzedni, sprawa przed SOKiK lub WSA oraz problemy z UOKiK i GIODO.

Czytaj dalej »E-mail marketing, czyli jak nie zostać spamerem

6 e-commerce, Rafał Stępniewski, RzetelnyRegulamin.pl, sklep internetowy, UOKiK

E-commerce: ponad połowa polskich sklepów stosuje klauzule niedozwolone

rzetelny regulaminSklepy internetowe w dalszym ciągu stosują w swoich regulaminach klauzule niedozwolone, a co za tym idzie nie stosują się do wymogów UOKiK. Jak wynika z najnowszego badania, zabronione prawem zapisy można znaleźć w aż 54 procentach regulaminów. Podobnie jest w przypadku ochrony danych osobowych. Tylko co trzeci polski sklep internetowy spełnia wymogi ustawy. Właścicieli nie odstraszają nawet wysokie kary, które mogą wynosić 10 procent przychodów za ubiegły rok.

Czytaj dalej »E-commerce: ponad połowa polskich sklepów stosuje klauzule niedozwolone

Innowacje i CSR w MŚP – raport

Polskie przedsiębiorstwa postępują zgodnie z zasadami CSR, choć prawie dwie trzecie z nich nie zna znaczenia tego terminu. Trochę lepiej jest w obszarze innowacji. Alarmujące jest natomiast to, że aż 29 procent badanych przedsiębiorstw nie posiada strategii rozwoju – wynika z najnowszego raportu Agencji Rozwoju Innowacji S.A.

Czytaj dalej »Innowacje i CSR w MŚP – raport

Kupony rabatowe – przepis na sukces w handlu online?

Blisko 90 milionów dorosłych osób w USA zakupi w tym roku kupony online – wynika z najnowszych badań. Rewolucja cyfrowa połączona z koniecznością „zaciskania pasa” podczas ostatniego kryzysu gospodarczego sprawiły, że blisko połowa Amerykanów podczas zakupów w internecie wykorzystuje kupony. Nowa forma oszczędności przypadła do gustu także Polakom. Korzysta z nich już co trzeci rodzimy internauta, a prognozy są bardziej niż optymistyczne.

Czytaj dalej »Kupony rabatowe – przepis na sukces w handlu online?