Przejdź do treści

M&G

Nova KBM – wstępny przydział akcji

  • przez

Istniejący akcjonariusze Nova KBM, drugiej co do wielkości grupy bankowej w Słowenii, wykonując prawo poboru złożyli zapisy na łączną liczbę 8 056 622 akcji Spółki (o wartości 64,45 mln EUR), z 13 040 989, których emisję planuje Spółka. Oznacza to, że Republika Słowenii najprawdopodobniej utrzyma, bezpośrednio i pośrednio, 51,09% udziałów w Banku.

Czytaj dalej »Nova KBM – wstępny przydział akcji

FERRO przejmuje NOVASERVIS

  • przez

Spółka FERRO, drugi największy gracz na polskim rynku armatury oraz komponentów instalacji sanitarnych i grzewczych zawarła umowę nabycia 100% akcji spółki NOVASERVIS, lidera na czeskim rynku oraz drugiego gracza na słowackim rynku armatury sanitarnej i instalacyjnej. Strony uzgodniły wartość przedsiębiorstwa NOVASERVIS na poziomie 1 175,0 milionów czeskich koron. Cena nabycia będzie równa wartości przedsiębiorstwa poddanej określonym korektom, w tym korekcie o wartość zadłużenia finansowego netto NOVASERVIS, na warunkach przewidzianych w umowie sprzedaży akcji. 

Czytaj dalej »FERRO przejmuje NOVASERVIS

Spółka z grupy SECO/WARWICK podpisuje umowę o wartości 65,4 mln zł

  • przez

Retech System LLC, spółka z grupy SECO/WARWICK, będącej światowym liderem w produkcji urządzeń do obróbki cieplnej metali, podpisała umowę o wartości ok. 65,4 mln PLN (21,56 mln USD) na wykonanie i dostarczenie urządzenia do produkcji wielkogabarytowych półfabrykatów hutniczych z tytanu, w ramach najwiekszej tego rodzaju inwestycji realizowanej w Kazachstanie. Stroną kontraktu jest międzynarodowe joint-venture, w skład którego wchodzi największy producent tytanu w Kazachstanie. Umowa została zawarta na okres do maja 2013 roku.

Czytaj dalej »Spółka z grupy SECO/WARWICK podpisuje umowę o wartości 65,4 mln zł

Rada Nadzorcza Nova KBM wyraża zgodę na podjęcie kroków mających na celu pozyskanie dodatkowego kapitału oraz wprowadzenie akcji banku do notowań na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie

  • przez

Podczas dzisiejszego posiedzenia Rada Nadzorcza banku Nova KBM przyjęła wniosek Zarządu w sprawie pozyskania dodatkowego kapitału oraz, zgodnie ze Statutem Banku, zleciła Zarządowi podjęcie kroków niezbędnych do podwyższenia kapitału zakładowego oraz wprowadzenia akcji Banku do notowań na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) w 2011 r.

Czytaj dalej »Rada Nadzorcza Nova KBM wyraża zgodę na podjęcie kroków mających na celu pozyskanie dodatkowego kapitału oraz wprowadzenie akcji banku do notowań na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie

SECO/WARWICK właścicielem 100% akcji Retech Systems LLC

  • przez

Sąd Rejonowy w Zielonej Górze zarejestrował podwyższenie kapitału zakładowego SECO/WARWICK SA, związane z przejęciem przez Spółkę 50% udziałów Retech System LLC. Oznacza to, że dopełniony został ostatni wymóg formalny transakcji i SECO/WARWICK SA jest już 100-proc. właścicielem Retech Systems LLC, jednego ze światowych liderów w produkcji urządzeń do metalurgii tytanu i stopów metali wysokogatunkowych, urządzeń do próżniowego odlewania detali ze stopów specjalnych oraz do grzania plazmowego w procesach topienia i utylizacji odpadów trudnych.  

Czytaj dalej »SECO/WARWICK właścicielem 100% akcji Retech Systems LLC

Wszystko dla przyjemności od 1845 roku. Okocim Premium Mocne

  • przez

Rusza kolejna odsłona kampanii wizerunkowej, pod hasłem „Okocim – Wszystko dla Przyjemności od 1845 r.”, tym razem dedykowana wariantowi Okocim Premium Mocne, z portfela Carlsberg Polska. Spot reklamowy przenosi widza do Browaru Okocim, gdzie podpatruje on unikalny proces tworzenia piwa Okocim Mocne. Widz może poznać co oznacza oddanie i pasja warzenia piwa dla okocimskich piwowarów. Ich pasję najlepiej oddaje hasło „Wszystko dla przyjemności”.

Czytaj dalej »Wszystko dla przyjemności od 1845 roku. Okocim Premium Mocne

Asseco Business Solutions – system Internet Faktor dla SEB Commercial Finance

  • przez

Spółka Asseco Business Solutions, dostarczająca nowoczesne rozwiązania informatyczne dla przedsiębiorstw oraz lider polskiego rynku rozwiązań IT dla faktorów, rozpoczęła wdrożenie Internet Faktor w SEB Commercial Finance, spółce z grupy SEB, specjalizującej się w usługach faktoringowych na polskim rynku.

Czytaj dalej »Asseco Business Solutions – system Internet Faktor dla SEB Commercial Finance

Suwary dynamizują swoją obecność na perspektywicznym rynku opakowań PET

  • przez

Suwary S. A., wiodący na polskim rynku producent opakowań z tworzyw sztucznych i akcesoriów samochodowych, kontrolowany przez grupę kapitałową Wentworth, zakupił od spółki Unipet wszystkie aktywa produkcyjne, czyli maszyny, urządzenia i formy do produkcji butelek PET, rozszerzając tym samym swoje dotychczasowe moce produkcyjne. Zakupione linie produkcyjne opakowań PET będą uruchomiane na początku IV kwartału 2010 roku. Dokonana transakcja oznacza zdynamizowanie obecności Suwary S.A. na perspektywicznym rynku produkcji butelek PET w Polsce. 

Czytaj dalej »Suwary dynamizują swoją obecność na perspektywicznym rynku opakowań PET