Przejdź do treści

Fine Art Communications

Zajrzyj do domu milionera

W sobotę 7 lipca zostaną otwarte drzwi jednej z willi na Saskiej Kępie. Tego dnia odbędzie się pierwsza w Polsce wyprzedaż prywatnej rezydencji – pod młotek pójdzie kolekcja sztuki, designerskie meble i wysokiej klasy sprzęt RTV oraz samochód marki Porsche. Ceny wywoławcze 80% przedmiotów nie przekraczają 500 zł. Aukcję obiektów przeprowadzi dom aukcyjny DESA Unicum.

Czytaj dalej »Zajrzyj do domu milionera

Aukcyjne nowalijki

W kwietniu na dwóch licytacjach w DESIE Unicum – aukcji młodej sztuki i aukcji prac na papierze, pojawi się wiele interesujących prac. Obiekty zostały dobrane w taki sposób, że każdy kolekcjoner powinien znaleźć coś dla siebie. Dodatkową zaletą obu aukcji są atrakcyjne ceny wywoławcze – zaczynają się już od kilkuset złotych.

Czytaj dalej »Aukcyjne nowalijki

CV nie wystarcza już pracodawcom

Coraz częściej w trakcie rekrutacji kandydaci mają do czynienia z zaawansowanymi technologicznie narzędziami. Czas wysyłania mailem samego CV powoli się kończy, wraz z wrastającą liczbą firm, które korzystają z systemów do rekrutacji on-line. W przypadku tych pracodawców standardem staje się prośba do kandydata o wypełnienie formularza aplikacyjnego, gdyż tak uzyskane dane zdecydowanie łatwiej jest przetwarzać. Eksperci eRecruitera sprawdzili, o co najczęściej pytani są kandydaci w takich kwestionariuszach.

Czytaj dalej »CV nie wystarcza już pracodawcom

Rok wyzwań w transporcie

Branża transportowa w 2011 roku musiała stawić czoła wielu wyzwaniom, m.in.: wahaniu kursów walut, zmianie przepisów czy wzrostowi cen paliwa. Ostatnie 12 miesięcy było okresem wyczekiwania, po widocznym ożywieniu w 2010 roku, firmy wnikliwie obserwowały zmiany na rynkach unijnych i ostrożnie na nie reagowały. Całkowita liczba ładunków zamieszczonych w giełdzie Teleroute była o 11% mniejsza niż rok wcześniej, ale o połowę większa niż 2 lata temu. Ostatni kwartał był najlepszy w roku pod względem ilości dóbr eksportowanych z Polski, było ich o ponad 40% więcej niż kwartał wcześniej. To główne wnioski wynikające z analizy ładunków zamieszczonych w międzynarodowej giełdzie transportowej Teleroute.

Czytaj dalej »Rok wyzwań w transporcie

WYSTAWA: Stanisław Fijałkowski – Prace na papierze

Salon Wystawowy Marchand DESA Unicum zaprasza na wystawę ponad 50 prac na papierze autorstwa Stanisława Fijałkowskiego. Prezentowane dzieła są częścią najbardziej znanych cykli: „Autostrady”, „Akwarele nieborowskie” czy „Studia talmudyczne”. Niniejsza wystawa w SW Marchand jest kolejną z cyklu monograficznych wystaw przybliżających twórczość klasyków polskiej sztuki nowoczesnej.

Czytaj dalej »WYSTAWA: Stanisław Fijałkowski – Prace na papierze