Przejdź do treści

Feedback / Hill&Knowlton

Zbadaj dno oka

W dniach 25 – 26 września odbędzie się V Tydzień Retina AMD organizowany przez Polskie Towarzystwo Okulistyczne, Polski Związek Niewidomych, Stowarzyszenie Retina AMD oraz Stowarzyszenie AMD. W ramach kampanii odbędą się pikniki edukacyjne w Warszawie, Krakowie oraz Sopocie. Odwiedzający będą mogli m.in. skorzystać z bezpłatnych badań dna oka i konsultacji lekarskich.

Czytaj dalej »Zbadaj dno oka

Głosuj na najlepszy projekt w konkursie Zdrowa Gmina

Spośród 30 gmin i dzielnic z województwa mazowieckiego, 10 zakwalifikowało się do finału konkursu Zdrowa Gmina. Już 16 września br. podczas uroczystej gali konkursu poznamy zwycięzców. Z najlepszymi projektami gmin promującymi prewencję chorób nowotworowych w społecznościach lokalnych będzie można zapoznać się w dniach 8-13 września br. na stronie www.konkurszdrowagmina.pl i oddać swój głos na najlepszy program.

Czytaj dalej »Głosuj na najlepszy projekt w konkursie Zdrowa Gmina

Serwis MamSM.pl już od roku pokazuje internautom, co oznacza stwardnienie rozsiane

Ponad 106 000 odsłon i ponad 49 900 odwiedzin ma na swoim koncie interaktywny serwis MamSM.pl. Minął właśnie rok od jego uruchomienia. W sieci pojawiła się także anglojęzyczna wersja portalu, która odnotowała już 243 000 odsłon i ponad 211 000 odwiedzin. Symulacja pozwalająca poznać stwardnienie rozsiane zdobywa coraz większą popularność i szerzy wiedzę o tej chorobie wśród internautów w Polsce i na świecie.

Czytaj dalej »Serwis MamSM.pl już od roku pokazuje internautom, co oznacza stwardnienie rozsiane

SM – nowe dane potwierdzają skuteczność natalizumabu

Firmy Biogen Idec i Elan Corporation podczas 25. Kongresu Europejskiego Komitetu Badań i Leczenia Stwardnienia Rozsianego (ECTRIMS), który zakończył się 11 września w Düsseldorfie, przedstawiły dane dotyczące potencjalnej zmiany kryteriów sukcesu w terapii stwardnienia rozsianego z zastosowaniem natalizumabu. Wyniki badań obserwacyjnych i analiz retrospektywnych badania klinicznego III fazy AFFIRM wykazały, że natalizumab:

Czytaj dalej »SM – nowe dane potwierdzają skuteczność natalizumabu

Dziewictwo chroni przed zajściem w ciążę – mity i rozterki związane z życiem seksualnym

Młodzi mężczyźni uważają, że partnerka nie musi się zabezpieczać podczas pierwszego stosunku, bo dziewictwo chroni ją przed niechcianą ciążą – takie mity na temat życia seksualnego pojawiły się w wywiadach przeprowadzonych z młodocianymi ojcami zrealizowanych przez Centrum Badania Opinii Społecznej w ramach Kampanii na Rzecz Świadomego Rodzicielstwa „Kiedy 1+1=3”. Nieplanowana ciąża była powodem rozterek młodych ludzi, jednak ostatecznie podejmowali decyzję o urodzeniu dziecka.

Czytaj dalej »Dziewictwo chroni przed zajściem w ciążę – mity i rozterki związane z życiem seksualnym