Effective Public Relations

Znajomość języka angielskiego zwiększa zarobki średnio o 25%

Pracownicy znający dobrze język angielski zarabiają o około 1/4 więcej niż ich koledzy, którzy znają go średnio lub wcale – twierdzi Paweł Wierzbicki z międzynarodowej firmy doradztwa personalnego Michael Page International. – Znajomość języka obcego otwiera też drzwi do kariery w firmach zagranicznych, a tam zarabia się więcej.

Czytaj dalej »Znajomość języka angielskiego zwiększa zarobki średnio o 25%

Sposób na awans

Firmy chętnie przyjmują do pracy osoby kreatywne i ambitne, umożliwiając im szybkie pięcie się po szczeblach kariery. Jednak zdobycie szczytu zarezerwowane jest dla niedużej grupy. Jej członkowie to osoby, które świadomie zaplanowały przebieg swojej drogi zawodowej, od początku nastawiając się na sukces w wybranej dziedzinie. Zdaniem ekspertów z Michael Page International kluczowe dla rozwoju zawodowego i osiągnięcia pożądanej pozycji jest pierwsze dziesięć lat pracy. W szybkich awansach pomagają także: posiadanie odpowiednich cech i kompetencji oraz umiejętność wyeksponowania ich w taki sposób, by zostały zauważone przez przełożonych.

Czytaj dalej »Sposób na awans

Leasing pracowniczy

Jeszcze pięć lat temu praca tymczasowa była spotykana głównie w zakładach usługowych oraz produkcyjnych. Obecnie jest to coraz popularniejszy trend na rynku, angażujący również pracowników biurowych i specjalistów niższego szczebla. Od maja 2010 r. usługi związane z leasingiem pracowniczym oferuje firma Page Personnel.

Czytaj dalej »Leasing pracowniczy