Przejdź do treści

Przewiewne i wyrównujące temperaturę. Koszulki Mewa Basics Air

Tagi:

Powoli zbliża się lato, a wraz z nim wysokie temperatury. Każdemu, kto w takim okresie pracuje na zewnątrz na słońcu lub też w słabo izolowanych od upału pomieszczeniach, funkcjonalna odzież pomoże podczas pracy przetrwać gorące dni. Dlatego też Mewa, stosując innowacyjne technologie tkanin, opracowała na nowo dwa klasyczne elementy kolekcji Basics: t-shirt i koszulkę polo. Ta niezwykle efektywnie oddychająca odzież oferowana jest w serwisie usług tekstylnych.

Pocenie się może być przyjemne może na siłowni. W pracy natomiast często pogarsza dobre samopoczucie. Wilgoć pełni ważną funkcję: kiedy paruje, chłodzi powierzchnię skóry i tym samym reguluje temperaturę ciała. Jeśli odzież utrudnia ten efekt, to ciepło i wilgoć gromadzą się na skórze i sytuacja staje się ona niekomfortowa, nie mówiąc już o powstawaniu nieprzyjemnych zapachów.

Wierzchnia odzież funkcyjna dla każdej branży

T-shirty i koszulki polo z kolekcji Mewa Basics Air zapewniają dzięki specjalnym tkaninom funkcyjnym przyjemne uczucie dla skóry nawet przy wysokich temperaturach. W przypadku t-shirtów tajemnica tkwi w konstrukcji tkaniny. Składa się ona z warstwy wewnętrznej zawierającej pochodzącą z recyklingu przędzę poliestrową oraz z warstwy zewnętrznej wykonanej z bawełny, co razem skutkuje tym, iż wilgoć jest szybciej odprowadzana na zewnątrz i może odparować. Koszulki polo Basics Air mają wbudowane w włókno poliestrowe cząsteczki lawy. Naturalne minerały zastosowane w tej technologii powodują, iż ciepło ciała i wilgoć mogą być akumulowane lub uwalniane. W wyniku tego opatentowanego procesu powstaje odzież wierzchnia regulująca klimat skóry i zapewniająca wysoki komfort noszenia.

„Tworząc kolekcję Mewa Basics Air, myśleliśmy o wszystkich tych miejscach pracy, w których rolę odgrywają wysoka temperatura i wysiłek fizyczny. Będąc klasycznymi elementami odzieży, t-shirty i koszulki polo nadają się do zastosowania wszędzie – w gastronomii, na budowie, jak i w biurze.”, wyjaśnia pomysł opracowania tego rodzaju odzieży Magdalena Gębczyńska z firmy Mewa Textil-Service.

Koszulki z półrękawkami i koszulki polo z kolekcji Basics Air dostępne są w wersjach przeznaczonych dla mężczyzn i dla kobiet. Koszulki w kolorach czarnym, granatowym und szarym w szczególny sposób dopasowane są do hybrydowej kolekcji odzieży z kolekcji „Peak” i doskonale korespondują z oddychającymi strefami odpowiedniej krótkiej kurtki. Ponadto klasyczne koszulki można łączyć z każdą aktualną kolekcją Mewa. Koszulki polo piqué dostępne są łącznie w sześciu modnych barwach, w tym w kolorze mocnej czerwieni i eleganckim błękicie.

T-shirty z kolekcji Mewa Basics Air wykonane ze specjalnej tkaniny funkcyjnej zapewniają przyjemny kontakt ze skórą również przy wysokich temperaturach (zdjęcie: Mewa).

4 MEWA

Od 1908 Mewa roku oferuje tekstylia przemysłowe w systemie pełnej obsługi i tym samym jest pionierem zasady „Textilsharing” (wynajem tekstyliów). Obecnie firma Mewa w oparciu 46 lokalizacji w całej Europie zaopatruje odbiorców w odzież roboczą i ochronną, czyściwa bawełniane, maty olejowe i wycieraczki wejściowe wraz z ich praniem, czyszczeniem, naprawą, składowaniem i logistyką. W uzupełnieniu użytkownicy mogą zamówić także artykuły bhp. Około 5 700 pracowników obsługuje ponad 190 000 klientów z przemysłu, handlu, rzemiosła i gastronomii. W 2021 roku firma Mewa osiągnęła obrót w wysokości 770,4 mln euro i tym samym stała się wiodącą firmą w segmencie zarządzania tekstyliami. Za swoje zaangażowanie w obszarze zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego działania, jak też za sposób, w jaki kształtuje swoja markę, firma była wielokrotnie wyróżniania.