Przejdź do treści

Mieszko Guć obejmuje stanowisko Brainly Client Partner  w Httpool 

Httpool tworzy nową funkcję w firmowych strukturach w Polsce: Brainly Client Partner, które to stanowisko obejmie od kwietnia Mieszko Guć. Dotychczas zajmował się on obsługą platformy TikTok. Raportować będzie do Adama Puchalskiego, Strategic Sales Lead.

1 Httpool, Mieszko Guć

Mieszko Guć od roku pracował w polskim oddziale Httpool jako TikTok Client Partner. Do jego zadań należało budowanie relacji z nowymi i obecnymi klientami, pozyskiwanie i rozwijanie nowych gałęzi biznesowych, a także prowadzenie szkoleń dla klientów oraz agencji reklamowych.

Obecnie, jako Brainly Client Partner, będzie odpowiedzialny za sprzedaż powierzchni reklamowej na platformie Brainly w Polsce, będzie też wspierał rozwój tej platformy.

Brainly Client Partner to nowe stanowisko w strukturach Httpool.

Mieszko Guć ma 11-letnie doświadczenie zawodowe. Przygodę w branży mediowej rozpoczynał w portalu Trójmiasto.pl, a następnie pracował m.in. w Grupie Netsprint jako Global Key Account Manager i w agencji Vyral jako Account Manager. Do Httpool dołączył rok temu.

Brainly wywodzi się z Polski, ma centralę w Warszawie i jest największą na świecie platformą edukacyjną dla uczniów i studentów, ale również dla ich rodziców i nauczycieli. W sumie ma już ponad 300 mln użytkowników na całym świecie. Platforma skierowana jest przede wszystkim do uczniów, ale również do ich rodziców. Główne rynki dla Brainly to oprócz Polski: USA i Brazylia, Ameryka Łacińska, Indie oraz Indonezja.

W naszym kraju Brainly współpracuje w zakresie reklamowym na wyłączność z firmą Httpool.

Httpool jest częścią Aleph Group i największym na świecie globalnym partnerem reklamowym czołowych platform social mediowych, m.in.: Facebook, Reddit, TikTok, Twitter, Snapchat, Spotify, Warner Music, czy Brainly – reprezentuje je w ponad 50 krajach, będąc na części rynków Europy i Azji ich wyłącznym partnerem reklamowym. Firmy należące do Aleph Group reprezentują łącznie 35 najważniejszych platform społecznościowych na ponad 115 rynkach na świecie.