Pilsweizer poszerza dystrybucję, piwo Pilsvar pojawiło się w sieci sklepów Kaufland

Browar Pilsweizer zadebiutował ze swoimi piwami w sieci sklepów Kaufland. To już ósma sieć handlowa z jaką współpracuje ten browar z Małopolski.

Piwa Pilsvar będą sprzedawane w kilkunastu wybranych sklepach sieci Kaufland w południowej Polsce.

1 Kaufland, Pilsvar, Pilsweizer

Jako browar regionalny z Małopolski najsilniejszą pozycję mamy oczywiście na południu Polski, szczególnie w województwie małopolskim i dlatego strategicznie cały czas zależy nam na umacnianiu pozycji właśnie w tym naszym „mateczniku”. WZrzut ekranu 2020-06-30 o 10.27.19.png tym kontekście współpraca z siecią Kaufland jest dla nas bardzo ważna. Oczywiście równolegle od lat budujemy również dystrybucję naszych piw i świadomość marki Pilsvar w całej Polsce – mówi Andrej Chovanec, Dyrektor Marketingu i Członek Zarządu Browaru Pilsweizer.Zrzut ekranu 2020-06-30 o 10.28.23.png

Na półkach w Kauflandzie pojawią się trzy marki Pilsvar: Grybów, Góralskie i Lach.

Kaufland to kolejna sieć handlowa, w której można kupić piwo Pilsvar; jest ono dostępne również w sklepach: Auchan, Biedronka, Carrefour, Eurocash, Lewiatan, Delikatesy Centrum czy ABC.

Browar Pilsweizer jest kontynuatorem tradycji założonego w 1804 r. w Siołkowej browaru, który dynamicznie zaczął się rozwijać po przejęciu go w 1887 r. przez czeskiego piwowara Franciszka Paschka. 

W 2005 r. Browar Grybów w Siołkowej został kupiony przez Ivana i Andreja Chovanców, którzy, podobnie jak ponad 100 lat temu Paschek, zajęli się jego rozwojem po latach problemów finansowych – w 2007 r. doprowadzili do ustabilizowania jego sytuacji i rozpoczęli produkcję piwa pod marką Pilsweizer.

Więcej na: www. pilsvar.pl