Przejdź do treści

„Każda chwila dla pupila” – Rikoland SA nowym klientem Circlewise

Rikoland SA, jeden z liderów rynku artykułów zoologicznych w polskim internecie, został nowym klientem Circlewise. Start współpracy jest wynikiem wygranego przez Circlewise konkursu ofert. Rozpoczęcie stałej współpracy poprzedził 3-miesięczny okres testowy. Za działania dla Rikoland w obszarze Facebooka i Google Ads odpowiada agencja Formup, a za obszar SEO – agencja Promotraffic.

1 Circlewise, Rikoland

Umowa została podpisana na czas nieokreślony, współpraca obejmuje obszar performance, a w szczególności prowadzenie własnego programu partnerskiego w oparciu o platformę Circlewise i jej globalny Marketplace. Celem wspólnych działań jest zbudowanie znaczącej pozycji Rikoland SA na polskim rynku e-sprzedaży artykułów zoologicznych, jak i zwiększanie sprzedaży na rynkach zagranicznych.

Rynek zoologiczny, na którym działamy jest w długoletniej fazie wzrostu, na który wpływają przede wszystkim: rosnąca liczba zwierząt domowych, rosnąca popularność karm gotowych oraz gwałtowny wzrost zainteresowania Polaków zakupami internetowymi. Od początku istnienia naszego sklepu stawiamy mocno na marketing internetowy, bo to kluczowe dla sukcesu takiego biznesu jak nasz. Zaczynaliśmy od działań takich jak SEO/SEM, poprzez działania na platformach społecznościowych, czy programy lojalnościowe, a teraz przyszedł czas na aktywowanie własnego programu partnerskiego, w oparciu właśnie o platformę Circlewise. Współpraca testowa w okresie grudzień-luty przekonała nas, że to dla nas bardzo dobry kierunek, dynamika sprzedaży generowanej dzięki programowi partnerskiemu w trzecim miesiącu współpracy testowej w stosunku do jej początków niemal się potroiła – mówi Renata Piątkowska, E-commerce Manager Rikoland SA.

Dostęp do Marketplace’u Circlewise oznacza kontakt z tysiącami wydawców online, co pozwala nawiązać partnerstwa i osiągać poziom ruchu nowych użytkowników. Głównym celem działań reklamowych przy wykorzystaniu programu partnerskiego jest sukcesywne zwiększanie skali ruchu i sprzedaży w e-sklepie oraz poprawa ekspozycji marki, która docelowo buduje jej rozpoznawalność i poprawia poziom zaufania użytkowników. Międzynarodowa pozycja Circlewise nie była bez znaczenia w procesie wyboru partnera, ponieważ założeniem strategicznym spółki jest wypełnienie dynamicznie rosnącego rynku zoologicznego w Polsce i za granicą oraz zbudowanie znaczącej pozycji na rynku Polskim w ciągu najbliższych kilku lat – dodaje Renata Piątkowska.

W programie partnerskim analizowana jest cała ścieżka zakupowa użytkowników, w celu zidentyfikowania i wynagrodzenia touchpointów (wydawców, placementów), mających wpływ na wygenerowanie transakcji. Takie holistyczne podejście pozwala sukcesywnie rozbudowywać skalę działań performance w oparciu o wydawców i narzędzia z każdego poziomu lejka zakupowego – komentuje  Marlena Mucha, Senior Account Manager w Circlewise.

Marketplace Circlewise to zintegrowany z platformą technologiczną Circlewise, otwarty, globalny rynek wydawców afiliacyjnych, dostępny dla wszystkich użytkowników platformy. Jeśli chodzi o polskojęzyczne zasoby to w Marketplace obecni są już zarówno najwięksi wydawcy online w Polsce, m.in. Onet, WP czy Interia, jak i „niszowe” źródła ruchu takie jak blogerzy, influencerzy, czy niewielkie strony tematyczne.

Circlewise AS to międzynarodowa firma z centralą w Norwegii, dostarczająca rozwiązań w obszarze marketingu digital, z naciskiem na programy partnerskie. Powstała w 2014 r., działa obecnie na kilkunastu rynkach europejskich, w tym m.in. w Polsce, Niemczech, Estonii, Finlandii, Szwecji, na Litwie czy na Łotwie.

W gronie polskich klientów Circlewise znajdują się m.in. marki takie jak:  DUKA, eObuwie, Etam, home&you i Porowneo.pl

Circlewise jest właścicielem innowacyjnej platformy do budowy i prowadzenia własnego programu partnerskiego z dostępem do globalnego marketplace wydawców, know-how międzynarodowego zespołu oraz narzędzi automatyzujących procesy rozliczeń, optymalizacji i komunikacji z wydawcami.