Przejdź do treści

Decathlon powierza swój budżet mediowy agencji MediaCom Warszawa

MediaCom wygrywa przetarg na obsługę mediową Decathlon w Polsce. W ramach współpracy, agencja będzie odpowiedzialna m.in. za przygotowanie strategii komunikacji oraz planowanie i zakup mediów offline i online.

1 Decathlon, MediaCom

Decathlon rozstrzygnął przetarg na planowanie i zakup mediów, decydując się na nawiązanie współpracy z MediaCom Warszawa. Poprzednio obsługą marki zajmował się przez przeszło 15 lat MullenLove MediaHub.

MediaCom będzie odpowiedzialny m.in. za tworzenie strategii oraz planowanie i zakup kampanii w mediach tradycyjnych i digitalowych w zakresie działań wizerunkowych i świadomościowych. MediaCom Business Science, jednostka badawcza MediaCom, będzie realizowała dla Decathlonu projekty związane z modelowaniem ekonometrycznym.

Zdecydowaliśmy się na odważny krok, jakim jest zmiana domu mediowego, przekonani przez zespół MedaCom bardzo atrakcyjną ofertą, skrojoną dla nas niemal na miarę – komentuje Wojciech Kozłowski, Dyrektor Marketingu Decathlon Polska – jestem przekonany, że profesjonalizm, zaawansowane wsparcie technologiczne i eksperckie pozwoli nam jeszcze efektywniej docierać z naszą komunikacją do milionów Polaków.

Pierwsze wspólne działania planowane są na marzec br. Współpraca ma charakter długofalowy. Firmy nie podają liczby i nazw pozostałych uczestników zrealizowanego przetargu.