Przejdź do treści

Altavia rozpoczyna obsługę marki Dorato – startuje kampania wspierająca launch Dorato Blackcurrant

Altavia Polska rozpoczyna współpracę z marką Dorato (Ambra). Agencja zapewnia wsparcie startującej właśnie kampanii mającej na celu wsparcie sprzedaży nowego produktu w portfolio firmy – wina musującego Dorato Blackcurrant, które jest największą od kilkunastu lat premierą marki Dorato.

1 Altavia Polska, Dorato

Po wygranym konkursie ofert Altavia Polska rozpoczyna obsługę marki Dorato, należącej do firmy Ambra. Agencja zapewnia wsparcie w przeprowadzeniu startującej właśnie kampanii reklamowej najnowszego produktu w portfolio firmy Ambra – wina musującego Dorato Blackcurrant.

Na potrzeby kampanii Altavia zajęła się zaprojektowaniem i przygotowaniem elementów ekspozycji w punktach sprzedaży.

Akcja przebiega pod hasłem Wieczór zyskuje nowy smak – Dorato Blackcurrant”. Inspiracją do stworzenia nowego wina był znany francuski aperitif – koktajl Kir Royale. Dorato Blackcurrant to największa premiera marki Dorato w ciągu ostatnich kilkunastu lat.

– Poszukiwaliśmy agencji, która zaproponuje takie rozwiązania techniczne, które zapewnią naszemu nowemu produktowi jak najlepszą długoterminową ekspozycję oraz budowanie jego wizerunku w punktach sprzedaży. Przy obowiązujących ograniczeniach prawnych to właśnie punkty sprzedaży są najważniejszym kanałem komunikacji w promocji produktów alkoholowych. Z agencją współpracujemy już od roku przy innych naszych projektach i okazało się, że również w konkursie ofertowym dla Dorato Blackcurrant jej propozycje najlepiej odpowiadały naszym planom związanym z ekspozycją marki w sklepach – mówi Tomasz Pawlicki, Senior Brand Manager Ambra Brands.

Kampania „Wieczór zyskuje nowy smak – Dorato Blackcurrant” jest skierowana do miłośników win musujących, szczególnie tych, którzy poszukują nowych smaków.

Będzie miała miejsce w sklepach kanału tradycyjnego jak i nowoczesnego na terenie całej Polski.

Wino Dorato Blackcurrant zostało stworzone na podstawie oryginalnej receptury z dodatkiem wina z najlepszych polskich czarnych porzeczek i jest odpowiedzią na potrzeby konsumentów, którzy chętnie sięgają po smakowe warianty alkoholi i lekkie propozycje koktajlowe.

Altavia Polska współpracuje z właścicielem marki Dorato, firmą Ambra od roku. Firma jest największym w Polsce producentem, importerem i dystrybutorem win (w tym marek takich jak np.: Cin&Cin, Dorato, El Sol, Fresco, Pliska, Piccolo czy Cydr Lubelski).