Przejdź do treści

Porówneo nowym klientem agencji Adhydra

Rusza kampania digital oparta o narzędzia do dynamicznej segmentacji klientów porównywarki ubezpieczeń Porówneo. Adhydra udzieli wsparcia sprzedażowego nowej kampanii telewizyjnej tej firmy. Agencja realizować będzie działania digital, zaprojektowane dla pozyskania kluczowych danych w procesie zakupu polis. Dzięki temu powstaną dynamiczne profile potencjalnych klientów Porówneo. Współpraca firm ma charakter długofalowy. Działania związane z kampanią wspiera też firma Centraals (w obszarze TV to Web Analytics).

1 Adhydra, Porówneo

16 października Porówneo rozpoczęło kampanię reklamową i wprowadzanie nowej platformy komunikacyjnej Porównywarka i agent w jednym”. Celem nowego podejścia jest zaadresowanie większości obaw jakie mają konsumenci przed skorzystaniem z polis internetowych. – Jednocześnie inwestujemy  w nowoczesne technologie, które wykorzystujemy na każdym etapie obsługi klienta – mówi Tomasz Iwaszkiewicz, CMO w porowneo.pl – Szczególnie w fazie pozyskiwania ruchu, inteligentne wykorzystanie nowoczesnej technologii, pozwala nam na maksymalnie precyzyjne dotarcie do klientów zainteresowanych naszym produktem – dodaje.

Działania agencji Adhydra, specjalizującej się w performance marketingu nowej generacji, mają charakter prosprzedażowy. Ich głównym celem jest akwizycja klientów online w oparciu o Data Management Platform (DMP), a w szczególności o narzędzia do dynamicznej segmentacji klientów i personalizacji komunikatów.Agencja zaprojektowała dla Porówneo działania ukierunkowane na pozyskiwanie kluczowych w procesie zakupu – danych, w kanałach takich jak: afiliacja, programmatic i Facebook.

– Data Management Platform umożliwia nam gromadzenie wiedzy o klientach anonimowych (niezidentyfikowanych), którzy mieli kontakt z reklamą Porówneo – mówi Paweł Lebiedziński, CEO agencji Adhydra. – Na podstawie ich reakcji oraz zachowań m.in. na kalkulatorze OC/AC, tworzą się dynamiczne profile potencjalnych klientów. Następnie w zależności od potencjału sprzedażowego poszczególnych segmentów i w oparciu o zebrane dane realizowane są scenariusze akwizycyjne personalizowanej komunikacji. Zbierane w ten sposób leady (klienci zidentyfikowani) są klasyfikowane i poddawane procesowi lead nurturing, przy użyciu marketing automation – wyjaśnia szczegóły zaplanowanych działań Paweł Lebiedziński.

DMP oraz marketing automation na potrzeby kampanii wdrożyła firma Centraals. Dostarcza ona również technologię do monitoringu przełożenia emisji spotów Porówneo w telewizji na ruch i sprzedaż w kanale online (obszar TV to Web Analytics), w trwającej obecnie kampanii telewizyjnej.

Agencja Adhydra istnieje od 2019 roku. Firma specjalizuje się w performance marketingu „nowej generacji”. Agencja wykorzystuje autorskie narzędzia sprzedażowe, łączące zaawansowane technologie z optymalną strategią mediową (Artificial Intelligence, Machine Learning, mobile i predykcja intencji zakupowych). W gronie jej klientów znalazły się m.in. marki: Pracuj.pl, Delikatesy Centrum, home&you, Etam, Merkury Market, Neonet, Pako Lorente. 

Porówneo (www.porowneo.pl), to firma łącząca w innowacyjny sposób usługi porównywania ubezpieczeń z usługami agenta ubezpieczeniowego. Jej klienci mogą porównać oferty i kupić polisy m.in. takich towarzystw, jak: Aviva, AXA, Benefia, Generali, Link4, MTU24, Proama czy PZU. Firma koncentruje się na sprzedaży polis komunikacyjnych, proponuje również ubezpieczenia mieszkaniowe i turystyczne. Wybór oraz zakup ubezpieczenia zajmuje zaledwie kilka minut. Może być on zrealizowany za pośrednictwem serwisu porowneo.pl lub z wykorzystaniem wsparcia agenta, poprzez kontakt telefoniczny. Misją Porówneo, poza działalnością sprzedażową, jest również edukacja konsumentów – o tym jak efektywnie i wygodnie korzystać z usług ubezpieczeniowych i finansowych.