Przejdź do treści

Pilsweizer wprowadza na rynek nowe piwo górskie – Pilsvar Połoniny

Browar Pilsweizer wprowadził do swojej oferty nowe „piwo górskie”, o nazwie Pilsvar Połoniny. Jest to piwo partnerskie z siecią sklepów Al Capone i właśnie w tej sieci będzie dystrybuowane, na terenie całego kraju, z naciskiem na południe Polski.

1 Pilsvar Połoniny, Pilsweizer

Przygotowane przez Browar Pilsweizer piwo Pilsvar Połoniny jest piwem o ekstrakcie 12 Blg i o zawartości alk. 5,2 %. W jego produkcji wykorzystywane są chmiele marynka i lubelski.

Pilsvar Połoniny dostępne będzie w dystrybucji na wyłączność w ponad 50 sklepach z alkoholem sieci Al Capone na terenie całego kraju, z naciskiem na południową Polskę, gdzie sieć ta ma większość swoich lokalizacji ( http://al.capone.pl/nasze-sklepy.html ).

Pilsweizer zapoczątkował linię piw górskich w 2015 r. piwem Zakopiańczyk. Obecnie w jej skład wchodzą piwa takie jak m.in. Sądeckie, Gorlickie, Piwniczańskie, Krynickie, Tylickie, czy właśnie wspomniany Zakopiańczyk, dostępny w kilku odmianach.

Pilsvar Połoniny jest tu o tyle wyjątkowy, że w przeciwieństwie do wszystkich naszych dotychczasowych piw górskich, nie jest ściśle przywiązany do jednego wąskiego terytorium: miejscowości czy regionu. Jego dystrybucja obejmie szeroko południe kraju, jak i punktowo inne obszary, na czele z Warszawą. Liczymy na to, że wielbiciele Połonin docenią taką możliwość powspominania bieszczadzkich wędrówek – mówi Andrej Chovanec, Dyrektor Marketingu i Członek Zarządu oraz współwłaściciel Browaru Pilsweizer.

Browar Pilsweizer jest kontynuatorem tradycji założonego w 1804 r. w Siołkowej browaru, który dynamicznie zaczął się rozwijać po przejęciu go w 1887 r. przez czeskiego piwowara Franciszka Paschka. 

W 2005 r. Browar Grybów w Siołkowej został kupiony przez Ivana i Andreja Chovanców, którzy, podobnie jak ponad 100 lat temu Paschek, zajęli się jego rozwojem po latach problemów finansowych – w 2007 r. doprowadzili do ustabilizowania jego sytuacji i rozpoczęli produkcję piwa pod marką Pilsweizer.

Więcej na: www.pilsvar.pl oraz www.pilsweizer.com