Przejdź do treści

Pojemnik SaCon do bezpiecznego przechowywania czyściw

W trakcie czyszczenia maszyn i urządzeń często stosowane są czyściwa tekstylne, które po użyciu zwierają wiele zanieczyszczeń (tłuszcze, rozpuszczalniki płyny czyszczące, smary itp.). Są one tym samym niebezpieczne ze względu na m możliwość samozapłonu. Bezpiecznym sposobem na przechowywanie i transport takich czyściw jest zastosowanie specjalnego pojemnika SaCon opracowanego przez firmę MEWA.

1

Oleje stosowane do czyszczenia, mające zdolność do samonagrzewania się, mogą reagować z tlenem znajdującym się w powietrzu i wytwarzać tym samym ciepło, powodujące zapalenie się czyściwa. Wystarczy iskra, by powstał płomień. Dlatego też ważne jest, by brudnych czyściw nie pozostawiać w otwartych pojemnikach. Należy do tego stosować specjalne, szczelne pojemniki, które można szybko i łatwo otwierać oraz zamykać.

Rozwiązaniem, które proponuje firma MEWA, jest SaCon – opracowany przez firmę bezpieczny pojemnik, oferowany w ramach tzw. pełnego serwisu czyściw wielokrotnego użytku (dostawa do klienta – odbiór brudnych czyściw – pranie w zakładach firmy MEWA – ponowna dostawa czystych czyściw do klienta). Ponieważ MEWA bierze na siebie także obowiązki wynikające z ustawy i odpadach i przepisów o ochronie środowiska, stanowi to znaczne ułatwienie dla użytkownika, a także oznacza obniżenie kosztów i gwarancję bezpieczeństwa.

Bezpieczny pojemnik SaCon jest szczelnie zamykany. Wykonany jest z wytrzymałego sztucznego tworzywa (wysokomolekularny polietylen niskociśnieniowy), tym samym gwarantuje on bezpieczne składowanie brudnych czyściw i zapewnia bezpieczeństwo w czasie transportu. Pojemnik spełnia wszelkie wymogi wynikające z przepisów bezpieczeństwa.

Pojemnik SaCon zaopatrzony jest w kółka, ułatwiające jego przemieszczanie. Pokrywa posiada uszczelkę zamontowaną metodą wtrysku, pojemnik można szybko i szczelnie zamknąć dzięki specjalnym zaciskom. Tak zabezpieczony pojemnik można pozostawić na miejscu po zakończeniu pracy w warsztacie lub w hali produkcyjnej. Nie trzeba go specjalnie usuwać z budynku. Pojemnik SaCon stoi zatem zawsze tam, gdzie jest najbardziej potrzebny, czyli w pobliżu stanowiska pracy.