Przejdź do treści

Pilsweizer wprowadza do sprzedaży piwo Świąteczne

Browar Pilsweizer wprowadza do swojej oferty nowe piwo o nazwie Pilsvar Świąteczne, górnej fermentacji ze świątecznymi dodatkami, takimi jak goździki, kardamon, cynamon czy miód. Piwo trafi do sprzedaży do sklepów w całej Polsce, jak również do kanału HoReCa. Oficjalna premiera nowego piwa odbyła się w miniony weekend, podczas Kontrabalu Dziennikarzy w warszawskim klubie Palladium.

Picture 1

Przygotowane przez Browar Pilsweizer piwo Pilsvar Świąteczne to piwo górnej fermentacji, o ekstrakcie 16 Blg i zawartości alkoholu nieco ponad 6,6 %.

W jego produkcji wykorzystywane są chmiele: Marynka, Lubelski i Magnum, zaś dodatkowe składniki mają charakter bardzo zimowo-świąteczny, są to bowiem: anyż, goździki, imbir, cynamon, kardamon, gałka muszkatałowa i miód gryczany.

Od kilku lat myśleliśmy już o takim piwie i w końcu ten pomysł udało się zrealizować. Chcemy fanom naszego browaru zaproponować piwo wpisujące się w grudniową atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, które pozwoli jeszcze bardziej umilić ten czas i spędzić radosne chwile z rodziną i przyjaciółmi – mówi Andrej Chovanec, Dyrektor Marketingu i Członek Zarządu oraz współwłaściciel Browaru Pilsweizer.

Nowe piwo będzie dostępne w dystrybucji w sklepach w całej Polsce, jak również w kanale HoReCa, będzie jednak miało charakter limitowany (czasowo).

Jestem pewien, że Pilsvar Świąteczne zostanie dobrze przyjęte przez piwoszy i stanie się to naszą tradycją, że kolejne jego edycje będziemy proponować co roku w okresie przedświąteczno-zimowym – dodaje Andrej Chovanec.

Browar Pilsweizer jest kontynuatorem tradycji założonego w 1804 r. w Siołkowej browaru, który dynamicznie zaczął się rozwijać po przejęciu go w 1887 r. przez czeskiego piwowara Franciszka Paschka. 

W 2005 r. Browar Grybów w Siołkowej został kupiony przez Ivana i Andreja Chovanców, którzy, podobnie jak ponad 100 lat temu Paschek, zajęli się jego rozwojem po latach problemów finansowych – w 2007 r. doprowadzili do ustabilizowania jego sytuacji i rozpoczęli produkcję piwa pod marką Pilsweizer.

Więcej na: www. pilsvar.pl oraz www.pilsweizer.com