Przejdź do treści

Pilsweizer wprowadza do sprzedaży piwo Pilsvar APL – American Pale Lager

Browar Pilsweizer wprowadza do swojej oferty nowe piwo o nazwie Pilsvar APL – American Pale Lager; piwo w stylu amerykańskim, chmielone na zimno, dolnej fermentacji. Trafi do sprzedaży do sklepów w całej Polsce, jak również mocno do kanału HoReCa.

1 Pilsvar, Pilsweizer

Przygotowane przez Browar Pilsweizer piwo Pilsvar APL – American Pale Lager nawiązuje do tzw. „piwnej rewolucji” i modnego dziś nurtu piw amerykańskich, jednak jednocześnie idzie tej modzie „pod prąd”.

W Polsce obecnie właściwie każdy browar posiada w swojej ofercie piwo typu APA, czyli American Pale Ale. Sklepowe półki są zapełnione piwami górnej fermentacji w rodzaju APA, IPA czy AIPA. My tworząc nasz APL – American Pale Lager chcemy pokazać piwoszom jeszcze inną możliwość. Jestem pewien, że w przypadku ślepych testów nasz APL byłby rozpoznawany jako APA właśnie. Nasze piwo jest również piwem w stylu amerykańskim, chmielonym na zimno, jednak dolnej fermentacji. Nasz koncept jest taki, że oferujemy piwoszom trunek zbliżony smakiem do piw typu APA, jednak dużo „lżejszy” w konsumpcji, którym można się cieszyć przez cały wieczór, co w przypadku piw APA często jest niemożliwe, na co piwosze często narzekają – mówi Andrej Chovanec, Dyrektor Marketingu i Członek Zarządu oraz współwłaściciel Browaru Pilsweizer.

Pilsvar APL – American Pale Lager będzie dostępne w dystrybucji w sklepach w całej Polsce, browar zamierza również budować jego mocną obecność w kanale HoReCa, w tym również jako piwa lanego z nalewaków („tapów”).

Piwo APL jest piwem o ekstrakcie 10 Blg, o zwartości alk. 4,5%. W jego produkcji wykorzystywane są chmiele amerykańskie – Warrior, Simcoe, Mosaic i Citra.

Sugerowana cena detaliczna APL to 4 złote za butelkę.