Przejdź do treści

MEWA przekracza Kanał La Manche. Serwis czyściw teraz dostępny również w Wlk. Brytanii

MEWA rozszerza swoja obecność na rynkach europejskich – teraz oferuje serwis w zakresie czyściw również w Wlk. Brytanii. Nowa jest także strategia dystrybucji na rynku brytyjskim. Po raz pierwszy można je zamówić w sklepie internetowym.

MEWA oferuje teraz swój serwis w zakresie czyściw również w Wlk. Brytanii. Nowa siedziba firmy znajduje się w Birmingham. Tym samym firma obecna jest już na 14 rynkach europejskich. „Wejście na rynek brytyjski wiele dla nas znaczy“, mówi dyrektor zarządzający Günes Yenen, odpowiedzialny za działania firmy w Wielkiej Brytanii. „Po pierwsze kontynuujemy nasz kurs w kierunku rozwoju i umacniamy nasza pozycje wiodącej firmy w branży. Po drugie szerzej wkraczamy w obszar cyfryzacji. Oferujemy nasze usługi przez Internet, by stworzyć większe wartości dodane dla naszych klientów.“

1

Po raz pierwszy klienci mogą zamawiać potrzebne czyściwa w sklepie internetowym (www.mewa.co.uk). Klienta przy wyborze i zamawianiu wspiera specjalny system nawigacji „the cloth finder“. Przy jego pomocy można określić, jakie czyściwa najlepiej nadają się do danego zastosowania – system zadaje pytania o rodzaj zanieczyszczeń i o żądaną wydajność czyściwa. Zaproponowana usługę można potem zamówić bezpośrednio online.

Sklep internetowy z czyściwami istnieje na razie tylko dla klientów w Wlk. Brytanii. Jednak jeszcze w tym roku planowana jest możliwość zakupu czyściw firmy MEWA przez Internet w Hiszpanii i na Węgrzech. 

2Firma MEWA zaopatruje firmy w całej Europie, gdzie posiada 42 placówki, oferując odzież zawodową i ochronną, czyściwa tekstylne, wycieraczki do butów, absorpcyjne maty olejowe, jak też urządzenia do czyszczenia części w ramach pełnej obsługi. W uzupełnieniu można także zamówić z katalogu artykuły bhp oferowane pod marką „World Wide Work by MEWA“. 4700 pracowników obsługuje ponad 170 000 klientów w przemyśle, handlu, rzemiośle i gastronomii. W 2013 roku firma osiągnęła obroty w wysokości 555 mln euro. Założona w 1908 roku MEWA, jest dzisiaj czołowym producentem w segmencie tekstyliów przemysłowych. W listopadzie 2013 roku, w ramach Niemieckiej Nagrody za Zrównoważony Rozwój, MEWA wyróżniona została jako jedna z trzech najlepszych niemieckich firm (Top 3) w kategorii „Najbardziej zrównoważony produkt/usługa w Niemczech“. Już w 2011 roku wydawnictwo Deutsche Standards przyznało firmie tytuł „Lidera Światowego Rynku”, a w 2013 roku firma ponownie została wyróżniona jako „Marka Stulecia“. MEWA jest liderem światowego rynku! W styczniu 2015 r. MEWA wydawnictwo Deutsche Standards po raz drugi nadało firmie MEWA tytuł lidera światowego rynku w obszarze serwisu czyściw. www.mewa-service.pl