Przejdź do treści

Zintegrowane zastosowanie myjki do części, czyściw i mat olejowych gwarantuje czystość w zakładzie

Tagi:

Czystość na stanowisku pracy, w warsztacie i w zakładzie pośrednio wpływa na optymalizację i efektywność procesów produkcyjnych. Czyste urządzenia i maszyny działają lepiej. Są przez to także mniej awaryjne. Czyste miejsca pracy i narzędzia oznaczają dla pracowników zdrowe środowisko pracy. MEWA oferuje optymalne i sprawdzone rozwiązania w tym zakresie.

Profesjonalne czyszczenie maszyn i urządzeń

1 MEWA
Od 111 lat firma MEWA wytwarza przemysłowe czyściwa wielokrotnego użytku, które oferowane są w ramach pełnego zakresu usług, realizowanych na zasadzie dostarczania, odbierania, prania i ponownej dostawy czystych już czyściw do klienta.
Zaletą czyściwa MEWA jest jego zdolność do bardzo szybkiego wchłaniania płynów. Czyściwa tekstylne dostępne są w różnych wersjach dla rożnych zastosowań – od tych wyjątkowo wy-trzymałych po specjalne czyściwa, przeznaczone do delikatnych i wrażliwych powierzchni. W przeciwieństwie do czyściw z papieru lub włókniny, zaawansowana technologia ochrony środowiska w firmie MEWA pozwala na wypłukiwanie z czyściw bawełnianych olejów, smarów i innych cieczy. To samo czyściwo może być używane do 50 razy. Pozwala to uniknąć znacznych ilości odpadów niebezpiecznych.

Ekologiczna myjka do części

MEWA oferuje dwie wersje myjki Bio-Circle do czyszczenia części. Mała myjka wyposażona jest w kółka i jest bardzo zwrotna. Ma nośność 90 kg. Duża wersja myjki ma nośność 220 kg i jest bardzo wydajna. Czyszczenie odbywa się na bazie naturalnych mikroorganizmów, a więc płyn czyszczący jest przyjazny dla środowiska i nie stanowi zagrożenia dla użytkownika. Ma on również przyjemny zapach świeżych zielonych jabłek. Maszynę można wynająć od firmy MEWA. Usługa obejmuje regularne uzupełnianie płynu czyszczącego i wymianę filtrów w uzgodnionych odstępach czasu.

Tekstylna wanna olejowa

Mata zbierająca olej – MEWA Multitex – zapewnia skuteczną ochronę przed kapiącymi olejami i wyciekami. Szczególnie nadaje się zastosowania przy wszelkiego rodzaju naprawach i pracach konserwacyjnych, ponieważ szybko wchłania wszystkie ciecze, które stanowią zagrożenie bezpieczeństwa pracy w warsztacie. Ta ochronna podkładka może pomieścić do trzech litrów płynu. Pojedyncze maty można również ułożyć obok siebie i połączyć je ze sobą, chroniąc tym samym większą powierzchnię.

Podobnie jak w przypadku czyściw, maty olejowe oferowane są w ramach pełnej usługi, polegającej na odbieraniu brudnych mat i dostarczaniu wypranych, czystych mat. To stanowi istotne ułatwienie dla firm korzystających z takiego rozwiązania. Zintegrowane zastosowanie wyżej wymienionych rozwiązań firmy MEWA pozwala efektywnie utrzymać czystość w zakładzie produkcyjnym, zoptymalizować koszty i jednocześnie jest przyjazne dla środowiska. Pełna usługa firmy MEWA, w ramach, której można wynająć tekstylia przemysłowe lub myjkę, odciąża przedsiębiorcę w jego codziennej pracy: to usługodawca dba o to, by środki i urządzenia niezbędne do czyszczenia były zawsze dostępne.

 

2 MEWAFirma MEWA zaopatruje firmy w całej Europie, gdzie posiada 42 placówki, oferując odzież zawodową i ochronną, czyściwa tekstylne, wycieraczki do butów, absorpcyjne maty olejowe, jak też urządzenia do czyszczenia części w ramach pełnej obsługi. W uzupełnieniu można także zamówić z katalogu artykuły bhp oferowane pod marką „World Wide Work by MEWA“. 4700 pracowników obsługuje ponad 170 000 klientów w przemyśle, handlu, rzemiośle i gastronomii. W 2013 roku firma osiągnęła obroty w wysokości 555 mln euro.

Założona w 1908 roku MEWA, jest dzisiaj czołowym producentem w segmencie tekstyliów przemysłowych. W listopadzie 2013 roku, w ramach Niemieckiej Nagrody za Zrównoważony Rozwój, MEWA wyróżniona została jako jedna z trzech najlepszych niemieckich firm (Top 3) w kategorii „Najbardziej zrównoważony produkt/usługa w Niemczech“. Już w 2011 roku wydawnictwo Deutsche Standards przyznało firmie tytuł „Lidera Światowego Rynku”, a w 2013 roku firma ponownie została wyróżniona jako „Marka Stulecia“.

MEWA jest liderem światowego rynku! W styczniu 2015 r. MEWA wydawnictwo Deutsche Standards po raz drugi nadało firmie MEWA tytuł lidera światowego rynku w obszarze serwisu czyściw.

www.mewa-service.pl