Pilsweizer Black&White – pod koniec sezonu ligowego debiutuje nowe piwo „piłkarskie”

Piwo Black&White to wspólny projekt klubu piłkarskiego Czarni Jasło i Browaru Pilsweizer, przeznaczone dla kibiców i sympatyków tego klubu.

1W wyniku porozumienia pomiędzy władzami klubu a Browarem Pilsweizer, z taśm produkcyjnych zeszła właśnie pierwsza partia piwa dedykowanego kibicom klubu Czarni Jasło.  Piwo Black&White będzie miało status oficjalnego piwa kibiców Czarnych Jasło, zaś klub będzie miał procentowy udział w zyskach ze sprzedaży Black&White. 

Jesteśmy jedynym browarem regionalnym w Małopolsce i na Podkarpaciu. Zależy nam na wspieraniu ciekawych inicjatyw w naszym regionie, w tym m.in. sportowych. Dlatego chętnie realizujemy tego typu projekty – mówi Andrej Chovanec, dyrektor marketingu i członek zarządu Browaru Pilsweizer.

Od 2016 r. podobną współpracę Browar Pilsweizer prowadzi z pierwszoligowym klubem Sandecja Nowy Sącz.

Pilsweizer Black&White to piwo jasne, pasteryzowane, o zawartości  alkoholu 4,7% (10 blg). Warzone jest w oparciu o 2 rodzaje chmieli: Marynka i lubelski. Na etykiecie dominują oczywiście biało-czarne akcenty i oficjalny herb klubu Czarni Jasło.

Browar Pilsweizer jest kontynuatorem tradycji założonego w 1804 r. w Siołkowej browaru, który dynamicznie zaczął się rozwijać po przejęciu go w 1887 r. przez czeskiego piwowara Franciszka Paschka.

W 2005 r. Browar Grybów w Siołkowej został kupiony przez Ivana i Andreja Chovanców, którzy, podobnie jak ponad 100 lat temu Paschek, zajęli się jego rozwojem po latach problemów finansowych – w 2007 r. doprowadzili do ustabilizowania jego sytuacji i rozpoczęli produkcję piwa pod marką Pilsweizer.

Browar Pilsweizer jest obecnie jedynym browarem regionalnym w Małopolsce i na Podkarpaciu. W planach jest rozbudowa browaru o hotel i ośrodek Spa (które będą mieścić się w zrewitalizowanych budynkach starego browaru).

Więcej na: www.pilsweizer.com

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu