Jak efektywnie czyścić części maszyn? Ekologiczna myjka MEWA Bio-Circle

Tagi:

Części maszyn musza być czyszczone regularnie, by działały prawidłowo. Do ekologicznego czyszczenia części i podzespołów świetnie nadaje się gwarantująca długotrwały efekt czyszczenia myjka MEWA Bio-Circle, zaopatrzona w wannę i pędzel, wykorzystująca naturalne mikroorganizmy, które powodują biologiczny rozkład tłuszczów i olejów.

Urządzenie do czyszczenia części Bio-Circle różni się od standardowych urządzeń do mycia na zimno, tym, iż nie wykorzystuje ono szkodliwych dla zdrowia substancji, albowiem stosowany do czyszczenia płyn w ogóle nie zawiera rozpuszczalników. Urządzenie nie emituje także lotnych związków organicznych. To sprawia, iż chronione jest zarówno ludzkie zdrowie, jak i środowisko naturalne. Płyn do czyszczenia wykorzystywany w myjce ma przyjemny zapach świeżych, zielonych jabłek, co czyni prace z urządzeniem jeszcze bardziej komfortową.  Generalnie myjka MEWA Bio-Circle przeznaczona jest do czyszczenia części wykonanych ze stali, stali szlachetnej i metali kolorowych, ale również z wrażliwego na uszkodzenia aluminium. Dzięki zastosowaniu inhibitora korozji, w trakcie czyszczenia przy pomocy MEWA BIO-CIRCLE aluminium nie pokrywa się nalotem, jak to ma miejsce w przypadku stosowania standardowych urządzeń do mycia na zimno.  „Badania porównawcze wykazały, iż urządzenie MEWA Bio-Circle bardzo dobrze sprawdza się przy usuwaniu zanieczyszczeń w postaci olejów i tłuszczów, a także pozostałości po procesie krakingu“, mówi Daniel Krause, asystent handlowy kierownictwa oddziału firmy MEWA w Weil im Schönbuch. W takich właśnie zastosowaniach wodnisty i ph neutralny biologiczny płyn do czyszczenia objawia cały swój potencjał w zakresie czyszczenia. Bez problemu usuwa również organiczne związki chemiczne, takie jak np. cukier, wykorzystywany w przemyśle spożywczym, czego nie da się zrobić używając zwykłych rozpuszczalników.

1 MEWA

W jakich zastosowaniach myjka MEWA Bio-Circle jest szczególnie efektywna?

Szczególne dobrze to urządzenie do czyszczenia, wykorzystujące mikroorganizmy, radzi sobie z usuwaniem takich zanieczyszczeń jak:

  • tłuszcze i oleje
  • sole
  • wiórki i pył
  • cukier
  • zapieczone pozostałości po procesie krakingu.

Ekologiczna myjka nie nadaje się natomiast do usuwania lakierów, farb, żywic, silikonów oraz biocydów. Te substancje nie mogą być wprowadzane do systemu urządzenia, bowiem są one szkodliwe dla mikroorganizmów.

Nie tylko czyściwa można wynajmować…

Myjka MEWA Bio-Circle stanowi rozszerzenie oferty serwisowej w zakresie tekstylnych czyściw wielokrotnego użytku firmy MEWA i można je wynająć. Serwis urządzenia obejmuje: dostawę i szkolenie, uzupełnianie płynu czyszczącego, wymianę zintegrowanych filtrów, bezpłatną wymianę części szybko zużywających się, wymianę uszkodzonych części w ciągu 24 godzin.

Funkcjonowanie myjki MEWA Bio-Circle ilustruje film na kanale firmy MEWA na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=ICnN2kGK9og.

MEWA_Siegel_ENFirma MEWA zaopatruje firmy w całej Europie, gdzie posiada 42 placówki, oferując odzież zawodową i ochronną, czyściwa tekstylne, wycieraczki do butów, absorpcyjne maty olejowe, jak też urządzenia do czyszczenia części w ramach pełnej obsługi. W uzupełnieniu można także zamówić z katalogu artykuły bhp oferowane pod marką „World Wide Work by MEWA“. 4700 pracowników obsługuje ponad 170 000 klientów w przemyśle, handlu, rzemiośle i gastronomii. W 2013 roku firma osiągnęła obroty w wysokości 555 mln euro.

Założona w 1908 roku MEWA, jest dzisiaj czołowym producentem w segmencie tekstyliów przemysłowych. W listopadzie 2013 roku, w ramach Niemieckiej Nagrody za Zrównoważony Rozwój, MEWA wyróżniona została jako jedna z trzech najlepszych niemieckich firm (Top 3) w kategorii „Najbardziej zrównoważony produkt/usługa w Niemczech“. Już w 2011 roku wydawnictwo Deutsche Standards przyznało firmie tytuł „Lidera Światowego Rynku”, a w 2013 roku firma ponownie została wyróżniona jako „Marka Stulecia“.

MEWA jest liderem światowego rynku! W styczniu 2015 r. MEWA wydawnictwo Deutsche Standards po raz drugi nadało firmie MEWA tytuł lidera światowego rynku w obszarze serwisu czyściw.

www.mewa-service.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu