Przejdź do treści

MEWA na trzecim miejscu w rankingu niemieckich przedsiębiorstw przemysłowych średniej wielkości

Tagi:

Według rankingu sporządzonego przez portal dla niemieckich przedsiębiorstw „DIE DEUTSCHE WIRTSCHAFT“ (www.die-deutsche-wirtschaft.de) firma MEWA należy do najlepszych średniej wielkości przedsiębiorstw przemysłowych w Niemczech. W wyniku szeroko zakrojonych badań obejmujących 10 000 średniej wielkości niemieckich przedsiębiorstw przemysłowych, wybrano 150 tych najlepszych.

Firma MEWA zajęła trzecie miejsce w tym rankingu. Portal „DIE DEUTSCHE WIRTSCHAFT“ (www.die-deutsche-wirtschaft.de) stanowi platformę wymiany informacji i doświadczeń pomiędzy firmami średniej wielkości. Przedsiębiorstwa oceniano, biorąc pod uwagę dane o obrotach oraz ilość pracowników, zaawansowanie działów badań i rozwoju, współpracę w ramach partnerstwa ze szkołami i uczelniami, jak też aktywność i rozpoznawalność firm w Internecie i w mediach społecznościowych.

1 MEWA

Średniej wielkości przedsiębiorstwa w Niemczech są synonimem zaawansowania technologicznego, innowacyjności i przedsiębiorczości. Przedsiębiorstwa te stanowią nie tylko większość wszystkich firm działających w Niemczech (ponad 3 miliony), zatrudniają one również ponad 60% wszystkich pracowników i oferują ponad 80% wszystkich miejsc dla kształcenia fachowców.

Również MEWA jest przedsiębiorstwem średniej wielkości, które powstało ponad 100 lat temu. Dziś oferuje w systemie pełnej obsługi odzież roboczą i ochronną, czyściwa wielokrotnego użytku, maty olejowe oraz ekologiczne myjki.

Niedawno MEWA podsumowała bardzo udaną działalność w 2016 roku: mając więcej pracowników, firma mogła obsłużyć więcej klientów, wejść na nowe rynki i zwiększyć obrót.

Najlepiej świadczą o tym poniższe liczby:

  • ilość klientów wzrosła o 4%: z 174 000 do ponad 180 000;
  • ilość zatrudnionych zwiększyła się z 4 900 (2015) do 5 200 (2016), co oznacza wzrost o 6%;
  • obrót wzrósł o ponad 4%: z 612 mln euro do 638 mln euro;MEWA ma klientów w ok. 180 000 klientów 23 krajach.
  • zbudowano nowy zakład w Saarlouis (2016), nowe centrum przeładunkowe w Rzymie (2017), w 2017 r. rozpocznie się budowa nowego zakładu w Weil im Schönbuch w Niemczech.
  • wraz z rozpoczęciem działalności w Rumunii i Portugalii, MEWA ma klientów już w 23 krajach Europy.

Te pozytywne wyniki ekonomiczne potwierdzają słuszność obranej strategii i umacniają pozycję firmy MEWA jako jednego z wiodących usługodawców w obszarze tekstyliów w Europie.

Z wynikami rankingu można zapoznać się (w jęz. niemieckim) na stronie portalu „DIE DEUTSCHE WIRTSCHAFT“: http://die-deutsche-wirtschaft.de/die-150-wichtigsten-mittelstaendischen-industrieunternehmen-deutschlands/

Więcej o usługach zakresie czyściw firmy MEWA: mewa-service.pl/est-trwale

MEWA_Siegel_ENFirma MEWA zaopatruje firmy w całej Europie, gdzie posiada 42 placówki, oferując odzież zawodową i ochronną, czyściwa tekstylne, wycieraczki do butów, absorpcyjne maty olejowe, jak też urządzenia do czyszczenia części w ramach pełnej obsługi. W uzupełnieniu można także zamówić z katalogu artykuły bhp oferowane pod marką „World Wide Work by MEWA“. 4700 pracowników obsługuje ponad 170 000 klientów w przemyśle, handlu, rzemiośle i gastronomii. W 2013 roku firma osiągnęła obroty w wysokości 555 mln euro.

Założona w 1908 roku MEWA, jest dzisiaj czołowym producentem w segmencie tekstyliów przemysłowych. W listopadzie 2013 roku, w ramach Niemieckiej Nagrody za Zrównoważony Rozwój, MEWA wyróżniona została jako jedna z trzech najlepszych niemieckich firm (Top 3) w kategorii „Najbardziej zrównoważony produkt/usługa w Niemczech“. Już w 2011 roku wydawnictwo Deutsche Standards przyznało firmie tytuł „Lidera Światowego Rynku”, a w 2013 roku firma ponownie została wyróżniona jako „Marka Stulecia“.

MEWA jest liderem światowego rynku! W styczniu 2015 r. MEWA wydawnictwo Deutsche Standards po raz drugi nadało firmie MEWA tytuł lidera światowego rynku w obszarze serwisu czyściw.

www.mewa-service.pl