Mata olejowa MULTITEX® firmy MEWA „Produktem Roku 2016”

Mata olejowa MULTITEX® firmy MEWA, chroniąca powierzchnie przed zanieczyszczeniami w postaci niebezpiecznych cieczy, została laureatem w kategorii bhp w ramach XII. edycji konkursu Produkt Roku, organizowanego przez redakcję czasopisma „Inżynieria i Utrzymanie Ruchu“.

Tytuł Produktu Roku przyznano łącznie w 17 kategoriach związanych z obszarem utrzymania ruchu, a uroczystość rozdania dyplomów odbyła się 11 kwietnia 2017 r. w Warszawie w ramach konferencji „Przemysł 4.0“. W imieniu firmy MEWA Textil-Service Sp. z o.o. dyplom Produktu Roku 2016 odebrali: Piotr Borowczyk, prezes zarządu oraz Maciej Bielecki, dyrektor handlowy.

Bezpiecznie, czysto, efektywnie

Mata olejowa MULTITEX® firmy MEWA jest produktem wielokrotnego użytku i stanowi niezwykle wygodne i ekologiczne rozwiązanie dla warsztatów i zakładów produkcyjnych. Mata wchłania różnego rodzaju ciecze. Może być stosowana do zabezpieczenia posadzek w miejscach napraw i konserwacji maszyn i urządzeń. Mata sprawdza się bardzo dobrze w praktycznym zastosowaniu. W sposób bezpieczny i czysty w rdzeniu ssącym, wykonanym ze specjalnej włókniny, mata gromadzi oleje silnikowe i przekładniowe, rozpuszczalniki, ciecze chłodząco-smarujące i ługi.

Tekstylna mata olejowa waży 600 gramów, ma wymiary 60 cm na 90 cm i może pomieścić od 2,5 do 3 litrów cieczy. Jest ona przy tym bardzo elastyczna i praktyczna w zastosowaniu, bowiem również duże powierzchnie pod naprawianymi maszynami można skutecznie zabezpieczyć, układając pojedyncze maty jedna obok drugiej, tworząc tym samym jednolitą powierzchnię wchłaniającą ciecze i zanieczyszczenia.

Zaletą maty MULTITEX® jest fakt, iż w rozumieniu przepisów nie jest ona odpadem.
Mata oferowana jest w ramach tzw. pełnej usługi. Oznacza to, że zabrudzone maty odbierane są od użytkownika, prane w zakładzie firmy MEWA i – już czyste – ponownie dostarczane są do klienta. Takie zarządzanie tekstyliami przemysłowymi, realizowane przez firmę MEWA, jest znacznym ułatwieniem dla użytkownika. Prana ekologicznie mata wielokrotnego użytku może być stosowana ponownie wiele razy, co pozwala zaoszczędzić surowce i odciążyć środowisko naturalne.

MEWA_Siegel_ENFirma MEWA zaopatruje firmy w całej Europie, gdzie posiada 42 placówki, oferując odzież zawodową i ochronną, czyściwa tekstylne, wycieraczki do butów, absorpcyjne maty olejowe, jak też urządzenia do czyszczenia części w ramach pełnej obsługi. W uzupełnieniu można także zamówić z katalogu artykuły bhp oferowane pod marką „World Wide Work by MEWA“. 4700 pracowników obsługuje ponad 170 000 klientów w przemyśle, handlu, rzemiośle i gastronomii. W 2013 roku firma osiągnęła obroty w wysokości 555 mln euro.

Założona w 1908 roku MEWA, jest dzisiaj czołowym producentem w segmencie tekstyliów przemysłowych. W listopadzie 2013 roku, w ramach Niemieckiej Nagrody za Zrównoważony Rozwój, MEWA wyróżniona została jako jedna z trzech najlepszych niemieckich firm (Top 3) w kategorii „Najbardziej zrównoważony produkt/usługa w Niemczech“. Już w 2011 roku wydawnictwo Deutsche Standards przyznało firmie tytuł „Lidera Światowego Rynku”, a w 2013 roku firma ponownie została wyróżniona jako „Marka Stulecia“.

MEWA jest liderem światowego rynku! W styczniu 2015 r. MEWA wydawnictwo Deutsche Standards po raz drugi nadało firmie MEWA tytuł lidera światowego rynku w obszarze serwisu czyściw.

www.mewa-service.pl