Byss.pl obsługuje finał wielkiego zlotu żaglowców The Tall Ships Races 2017

przez | 01/02/2017

Agencja Byss.pl, po wygranym przetargu, przygotowuje projekt digital dla Żeglugi Szczecińskiej, organizatora technicznego finału regat The Tall Ships Races 2017, który odbędzie się w sierpniu w Szczecinie.

Zadaniem agencji Byss.pl jest stworzenie oficjalnego serwisu internetowego dla finału regat The Tall Ships Races 2017, oraz dbanie o jego zawartość i kolejne etapy rozwoju.

W tym roku wielki finał The Tall Ships Races odbędzie się już po raz trzeci w Szczecinie. W dniach 5-8 sierpnia zagości w tym mieście magiczny morski klimat, setki pływających jednostek, miliony odwiedzających i moc dodatkowych atrakcji – Szczecin zmieni się na kilka dni w żeglarską stolicę Europy.

Finał The Tall Ships Races (TSR) to zlot żaglowców połączony z zakończeniem regat oraz szeregiem imprez towarzyszących, organizowany przez organizację Sail Training Association. Jest to impreza o charakterze globalnym, a jej początki sięgają roku 1938, z pierwszym zlotem żaglowców w Sztokholmie. TSR ma na celu  propagowanie idei wychowania młodzieży na pokładach wielkich żaglowców. Poprzedni TSR, w 2016 r., przebiegał na trasie: Antwerpia – Lizbona – Cadiz – A Coruna – Blyth.  Tegoroczny zlot TSR 2017, z finałem w Szczecinie, odbywa się na trasie: Halmstad – Kotka – Turku – Kłajpeda – Szczecin.

Organizatorem technicznym tegorocznego finału zlotu TSR 2017 jest Żegluga Szczecińska i jest to nowy klient agencji Byss.pl, pozyskany w wyniku wygranego przetargu; choć warto przypomnieć, że agencja obsługiwała już w obszarze digital także finał TSR w 2013 r., który również organizowany był w Szczecinie, a w swoich doświadczeniach „żeglarskich” ma też obsługę finału Regat Bałtyckich w 2015 r.

Stworzony przez agencję Byss.pl oficjalny serwis internetowy dla finału regat The Tall Ships Races 2017 w Szczecinie, jest już dostępny pod adresem: http://tallships.szczecin.eu. Zadaniem agencji jest też dbanie o jego zawartość i kolejne etapy jego rozwoju aż do sierpniowego finału.

Prace nad serwisem zostały zaplanowane kilkuetapowo. Obecna wersja zawiera najważniejsze informacje, takie jak: aktualności dotyczące regat i ich głównych uczestników, czyli jednostek, które będzie można spotkać na finale w Szczecinie a także krótkie podsumowanie poprzednich edycji The Tall Ships Races. Rozpoczęliśmy też na niej odliczanie do startu imprezy – mówi Hubert Kowalski, Key Account Manager w agencji Byss.pl

Serwis jest na bieżąco uzupełniany o kolejne informacje, m.in. opisy oraz galerie zdjęć nowych jednostek, które będą potwierdzać udział w wyścigu. Następne zaplanowane etapy rozwoju serwisu to m.in. uruchomienie sekcji z: programem imprezy, historią regat, propozycją wartych odwiedzenia miejsc w Szczecinie, informacjami dla załóg, a również wersje językowe serwisu.

Podczas regat prowadzona będzie relacja z ich trasy, na stronie pojawią się m.in. reportaże z najciekawszych miejsc imprezy, a po zakończeniu wyścigu zamieścimy jego wyniki, podsumowanie oraz fotorelację z całego wydarzenia – dodaje Hubert Kowalski.

Pierwszy finał The Tall Ships Races w Szczecinie odbył się w 2007 roku. Wówczas do stolicy Pomorza Zachodniego na blisko 100 jednostkach przypłynęło ponad 3500 członków załóg z 35 krajów. W czasie trwającego sześć dni zlotu odwiedziło go około 2 mln ludzi. Po raz kolejny Szczecin stał się gospodarzem dla regatowych kolosów w roku 2013. Miesięczny rejs po Bałtyku, cztery porty odwiedzone po drodze i wielki finał w Szczecinie, do którego po raz kolejny przypłynęło około 100 żaglowców i jachtów. Imprezę odwiedziło w 2013 r. ok. 2,5 miliona ludzi.

Więcej na temat tegorocznej edycji TSR na: www.tallships.szczecin.eu