Przejdź do treści

PL.2012+, operator PGE Narodowego, przedłużył współpracę z dcs.pl w obszarze obsługi poczty biznesowej

Spółka PL.2012+, operator PGE Narodowego, podpisała umowę z firmą informatyczną dcs.pl, przedłużając tym samym współpracę z nią w obszarze obsługi poczty biznesowej. Podpisanie umowy i przedłużenie współpracy są wynikiem wygranego przez dcs.pl konkursu ofert.

Firma dcs.pl jest w Polsce pionierem w dostarczaniu hostowanego serwera Microsoft Exchange oraz świadczenia usług poczty email dla biznesu. Usługa jest dostępna w ramach platformy http://hostedexchange.pl/. Firma dcs.pl jako jedyna na polskim rynku dostarcza platformę Hosted Exchange największym operatorom GSM, takim jak Polkomtel i Orange.

PGE NARODOWY  6

Spółka PL.2012 powstała w 2007 r., jako spółka celowa Ministra Sportu i Turystyki, której zadaniem były działania koordynacyjne i kontrolne związane z przygotowaniami do turnieju piłkarskiego Euro 2012. Po zakończeniu turnieju, 1  stycznia 2013 r. PL.2012 została zastąpiona przez nową spółkę pod nazwą PL.2012+, która jest oficjalnym operatorem PGE Narodowego w Warszawie. Firma dcs.pl od początku istnienia spółki PL.2012+ dostarcza jej pracownikom biznesową pocztę email opartą o Microsoft Exchange Server. Obecnie obie strony podpisały umowę na kolejny rok współpracy. 

Spółka PL2012+ poszukiwała lokalnego dostawcy rozwiązań IT, który zagwarantowałby, że dane przetwarzane są tylko na terytorium RP, ale przede wszystkim zapewniłby dostarczenie niezawodnej usługi poczty elektronicznej, ze wsparciem technicznym świadczonym wyłącznie przez inżynierów systemowych, a nie konsultantów na infolinii – mówi Michał Daras, Bussines Development Manager stanowisko w dcs.pl.

Outsourcing usług IT umożliwia korzystanie ze sprawdzonych i solidnych rozwiązań bez potrzeby inwestowania w sprzęt, oprogramowanie oraz nowe kompetencje administratorów IT. Z usługi HostedExchange.pl korzystamy od 2008 roku, a oferowane przez nią możliwości pracy grupowej pozwoliły nam usprawnić prace naszych pracowników. Poczta HostedExchange.pl działa w oparciu o sprawdzone technologie Microsoft Exchange oraz Microsoft Outlook i spełnia nasze wymagania pod względem niezawodności, bezpieczeństwa oraz funkcjonalności – dodaje Piotr Kluczyński, Inżynier systemów informatycznych PL.2012+.

dcs.pl istnieje od 1996 r., specjalizuje się w oferowaniu usług informatycznych dopasowanych do potrzeb klientów, realizując projekty programistyczne, wdrożeniowe, hostingowe i serwisowe m.in. dla dużych klientów bankowych, ubezpieczeniowych, farmaceutycznych, telekomunikacyjnych, ale również dla branży energetycznej i mediowej oraz firm z sektora MŚP.

Wśród klientów spółki znaleźli się m.in.: Orange, T-Mobile, Polkomtel, Grupa Generali, mBank, Alior Bank, PKO BP, ARiMR, Meritum Bank, Nordea Bank, EFL (Europejski Fundusz Leasingowy), Ministerstwo Rozwoju. Regionalnego, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, PARP, PSE (Polskie Sieci Elektroenergetyczne), PKP Intercity, Poczta Polska, TVN, Toyota, Benefia, RMF, PWPW, Axel Springer, Avon, KRD, Grupa Allegro, Onet.pl, UPC Polska, PL.2012+, eKiosk.

Firma dostarcza oprogramowanie na zamówienie, tworzone na podstawie specyfikacji przygotowanych przez klientów lub na bazie specyfikacji opracowanych przez jej specjalistów. Jednym z głównych kierunków jej działalności jest opracowywanie i dostarczanie wyspecjalizowanych aplikacji realizujących kluczowe funkcje biznesowe oraz integrujących popularne kanały komunikacji. dcs.pl od lat jest partnerem Microsoft o statusie Gold i specjalizuje się w technologiach Microsoft, ale nie zamyka się na technologie open source, m.in. framework Django oparty na języku Python, PostgreSQL, Mongo DB czy Rabbit MQ, dzięki czemu może realizować projekty w technologiach, które są optymalne dla specyfiki danego projektu.