Doppstadt – wiodąca firma w zakresie produkcji maszyn i urządzeń do recyklingu – na targach IFAT 2016 zaprezentuje po raz pierwszy swoje nowości

Tagi:

Rozwiązania systemowe w zakresie rozdrabniania, separowania, kruszenia i płukania

Podczas Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska – Woda, Ścieki, Odpady, Recycling, jakie odbędą się w Monachium w dniach od 30 maja do 3 czerwca b.r., firma Doppstadt, oferująca rozwiązania w tej branży, zaprezentuje swe kompetencje w zakresie przeróbki odpadów, odzyskiwania i wykorzystania surowców. W tym celu, działająca na światowym rynku firma, pokaże w praktycznym działaniu swe najnowsze maszyny i technologie na terenie przeznaczonym do pokazów targowych, udostępnionym przez Niemiecki Związek Producentów Maszyn i Urządzeń (VDMA) oraz Związek Producentów Branży Budowlanej, Urządzeń dla Ochrony Środowiska i Maszyn (VDBUM), a także na terenie wystawowym pomiędzy halami C1 oraz C2. Punktami kulminacyjnymi prezentacji będą: systemowe rozdrabnianie, separowanie biomasy jak również separacja przy pomocy strumienia powietrza i sortowanie na różne frakcje.

1 Doppstadt

Jeden system, dwie technologie, dwie światowe nowości

Nowy separator gwiaździsty HS 800 Selector, w połączeniu z rozdrabniaczem DW 3060 Typ F, firma Doppstadt pokaże na terenie wystawowym pomiędzy halami C1 i C2. Ponadto zostanie zaprezentowana kolejna nowość tj. separator gwiaździsty DHS 514 Selector, umieszczony w tylnej części urządzenia DW 3060 Typ F, poruszającym się razem z umieszczonym na podwoziu gąsiennicowym rozdrabniaczem (do obejrzenia na terenie wystawowym VDMA). System ten łączy w sobie dwie technologie recyklingu: system rozdrabnia (drewna odpadowego, gałęzi i tworzywa sztucznych) oraz system przesiewania – tworząc materiał, mający wymaganą wielkość ziarna. Ważna zaletą tego systemu jest uzyskanie materiału bez dużej ilości materiału drobnego. Niepożądany udział drobnych elementów w produkcie końcowym redukowany jest do możliwego minimum. Separator gwiaździsty, umieszczony w tylnej części urządzenia DW 3060 Type F, pracuje bez oddzielnego napędu i przy pomocy taśmy powrotnej podaje nadwymiar do ponownego procesu rozdrabniania. Tym samym materiał wyjściowy doprowadzony zostaje do wcześniej zdefiniowanej wielkości. Dzięki takiej technologii o charakterze cyrkulacyjnym, pozwalającej zoptymalizować efekty działania, powstaje wysokiej jakości produkt końcowy o jednorodnej wielkości frakcji. Zaopatrzone w gąsienice urządzenie może być wykorzystywane w sposób elastyczny w różnych lokalizacjach oraz może być uzupełniane o sprawdzone w działaniu elementy modułowe firmy Doppstadt, jak też o różne wały czy narzędzia rozdrabniające.

Będzie też można zobaczyć mobilny rębak DH 910 SA, wyposażony w obrotowy przenośnik taśmowy zamiast komina wyrzutowego. Rozdrabniany materiał nie jest już przepuszczany przez wentylator i komin wyrzutowy, lecz transportowany jest tylnym przenośnikiem taśmowym, obracanym w zakresie od 60 do 90 stopni w kierunku wylotu. Dzięki temu udział drobnych elementów zredukowany jest do minimum i zwiększona jest przepustowość urządzenia. Pnie drzewne o średnicy do 900 mm rozdrabniane są do postaci zrębków o dokładnie sklasyfikowanej wielkości. Nowy, produkowany już seryjnie, uniwersalny rozdrabniacz AK 560 EcoPower uzupełnia pokaz na terenie VDMA o obszar przetwarzania gałęzi i odpadów drzewnych. Rozdrabniacz ten łączy w sobie zalety serii poprzedników z bardziej wydajnymi, ale oszczędniejszymi i bardziej ekologicznymi rozwiązaniami w zakresie silników.

Na terenie wystawowym VDBUM firma Doppstadt pokaże między innymi dwa przodujące rozwiązania w zakresie technologii recyklingu, prezentując nowy, zaopatrzony w gąsienice, mobilny separator powietrzny WS 2000 K. Zaraz po zainstalowaniu separator przekonuje nadzwyczaj dużą wydajnością w zakresie separacji: podawany materiał separuje nawet na cztery frakcje. Na terenie pokazów separator powietrzny pracuje razem ze swoim „kolegą“ – przesiewaczem Doppstadt, który wstępnie separuje podawany materiał na drobne i większe elementy.  Zanieczyszczona jeszcze mieszanina większych elementów materiału, składająca się np. z kamieni, folii, biomasy czy resztek metalu, podawana jest bezpośrednio do separatora powietrznego i tam następuje jej rozdzielnie na poszczególne elementy składowe.

Teren pokazów pomiędzy halami C1 i C2 – innowacje w zakresie przesiewania i separowania

Na Targach IFAT firma Doppstadt pokaże także inne rozwiązanie w zakresie separowania za pomocą maszyn typu SPLITTER. Tutaj przetwarzany materiał, zależnie od jego jakości rozdzielny jest nawet na trzy frakcje, eliminując zaczepianie się lub splątywanie elementów sortowanego materiału. Separator rozluźnia, rozdziela i dozuje najbardziej różnorodne materiały, a wstępna obróbka konieczna jest tylko w niektórych przypadkach. Przetwarzane mogą być mieszane odpady budowlane, podobnie jak kamienie i materiał ziemny, złom metalowy, żużle i pozostałości z wysypisk. Światowa nowość, maszyna Splitter H2-System, oferuje nadzwyczaj dużą elastyczność: dzięki modułowej budowie maszyna może być kompletowana w sposób bardzo indywidualny – zależnie od potrzeb.

Po raz pierwszy pokazany zostanie przesiewacz SM 720 Plus. Ten nowy model jest największy w wśród przesiewaczy oferowanych przez firmę Doppstadt: o 40% zwiększona została pojemność leja zasypowego, o 20% większy jest stożek nasypowy na tylnym i bocznym podajniku taśmowym. Maszyna jest też zaopatrzona w najnowocześniejsze niemieckie silniki. A wszystko to przy pełnej możliwości transportu po drogach w postaci naczepy siodłowej.

www.doppstadt.de

Sprzedaż i serwis w Polsce:
Arcon Polska Sp. z. o.o.
www.arcon.com.pl

 

Grupa Doppstadt

Powstała w 1965 r. firma rodzinna Doppstadt ma zakłady w Velbert, Wülfrath, Calbe, Wilsdruff oraz w Wiedniu, jak też w Rockville (stan Maryland/USA). Doppstadt obsługuje klientów w ponad 40 krajach na całym świecie poprzez sieć dystrybutorów, oferując wyspecjalizowane maszyny i urządzenia oraz kompletne rozwiązania w zakresie technologii procesów przetwórczych. Działalność Grupy Doppstadt koncentruje się w takich obszarach jak przetwarzanie odpadów (redukowanie ich objętości), recykling, paliwa stałe z biomasy, wytwarzanie gazu z biomasy (poprzez fermentację), oczyszczanie gleby, jak też pozyskiwanie i przetwarzanie piaski i żwiru. Firma ma również rozwiązania techniczne dla głównych obszarów rynkowych swojej działalności, oferując maszyny i urządzenia do rozdrabniania, przesiewania, separowania, mycia i płukania, przerzucania, mieszania i transportowania. Ferdinand Doppstadt, reprezentuje drugie już pokolenie, kierując wspólnie ze swoim zespołem grupą przedsiębiorstw działających na arenie międzynarodowej.

Będąc firmą specjalizującą się w technice ochrony środowiska, Doppstadt opracowuje innowacyjne produkty wysokiej jakości. Każdy, kto zdecyduje się na produkt firmy Doppstadt, odnosi poza tym korzyści dzięki szerokiemu serwisowi: w oparciu o długoletnie praktyczne doświadczenie i kompetencje, pracownicy firmy Doppstadt służą radą i wsparciem, uwzględniając odpowiednie rozwiązania i potrzeby klientów.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu