Przejdź do treści

Doppstadt na Targach bauma 2016

Tagi:

Idea maszyny mobilnej połączona z zasadą działania stacjonarnego separatora powietrznego – w nowym separatorze powietrznym „Taifun“ firma Doppstadt zastosowała jednocześnie dwa wiodące rozwiązania w zakresie technologii recyklingu.

Mobilna maszyna wyposażona jest w podwozie o wysokiej efektywności zaopatrzone w gąsienice, co sprawia, że może ona dotrzeć niemal w dowolne miejsce, gdzie będzie mogła być wykorzystana. Zaraz po zainstalowaniu separator powietrzny przekonuje swoją nadzwyczaj wysoką wydajnością separowania: Taifun dzieli materiał wejściowy maksymalnie na cztery frakcje, przykładowo kompost rozdzielany jest na jego elementy składowe: drewno, trawę, pozostałe odpady zielone i frakcję mineralną. Na 31. Targach Maszyn Budowlanych „bauma 2016“, które odbędą się w dniach 11-17 kwietnia 2016 w Monachium, firma Doppstadt zaprezentuje separator powietrzny WS 2000 K i pokaże jego właściwości w zakresie rozdzielania, separowania i płukania surowców.

zdj 1

Precyzyjne separowanie przy minimalnej emisji pyłu

Przy pomocy taśmy wprowadzającej sypki materiał przemieszczany jest w kierunku krawędzi zrzutu. Tam układ dysz powietrznych wytwarza prąd powietrza skierowany do góry i – przy minimalnej emisji pyłu – precyzyjnie oddziela materiały lekkie od ciężkich.

Kombinacja nadzwyczaj delikatnego odsysania oraz magnesu umieszczonego nad taśmą, powodują odprowadzenie odseparowanych od siebie materiałów – zależnie od modelu maszyny – na dwie do czterech frakcji. Separator powietrzny WS 2000 K – Taifun jest nie tylko mobilny, ale także bardzo elastyczny w dostosowaniu: jego pozycja może być zmieniana w poziomie i w pionie, a nachylenie taśmy podającej do bębna klasyfikacyjnego może być optymalnie dostosowane do mieszaniny materiału podlegającego separacji. Pod każdą z taśm wyrzutowych zmieści się bez problemu kontener.

zdj 2

Zależnie od potrzeb – maszyna stacjonarna, semi-mobilna lub jako pojazd na gąsieniach

Oprócz mobilnej wersji gąsienicowej, w ramach serii separatora powietrznego Taifun, oferowane są jeszcze modele stacjonarny i semi-mobilny. Wszystkie trzy modele mogą pracować w kombinacji z różnymi systemami przesiewaczy firmy Doppstadt. Tym samym tworzą one wysoko wydajną jednostkę procesu technologicznego na najwyższym poziomie technicznym. Najbardziej odpowiednimi materiałami dla wykorzystania tej maszyny są: gruz budowlany, zmieszane odpady budowlane, odpady przemysłowe, szkło, drewno i kompost.

 

Menedżer produktu Alexander Erdmann: „Wraz z opracowaniem separatora powietrznego WS 2000 K-Taifun firmie Doppstadt udała się nadzwyczajna innowacja – jest to jedyny na świecie mobilny separator powietrzny, dysponujący powierzchnią roboczą o szerokości ponad dwa metry i jest w stanie separować materiał wejściowy na cztery frakcje. Obszar zastosowań maszyny jest bardzo szeroki – niezliczone różnorodne strumienie materiałów – przy zachowaniu niezwykle wysokiej wydajności w zakresie separowania – mogą być przetwarzane na cztery różne komponenty pozbawione wtrąceń (elementów zakłóceniowych). Firma Doppstadt skupia się na konkretnych rozwiązaniach i opracowuje dokładnie pasujące do nich produkty.“

Grupa Doppstadt

Powstała w 1965 r. firma rodzinna Doppstadt ma zakłady w Velbert, Wülfrath, Calbe, Wilsdruff oraz w Wiedniu, jak też w Rockville (stan Maryland/USA). Doppstadt obsługuje klientów w ponad 40 krajach na całym świecie poprzez sieć dystrybutorów, oferując wyspecjalizowane maszyny i urządzenia oraz kompletne rozwiązania w zakresie technologii procesów przetwórczych. Działalność Grupy Doppstadt koncentruje się w takich obszarach jak przetwarzanie odpadów (redukowanie ich objętości), recykling, paliwa stałe z biomasy, wytwarzanie gazu z biomasy (poprzez fermentację), oczyszczanie gleby, jak też pozyskiwanie i przetwarzanie piaski i żwiru. Firma ma również rozwiązania techniczne dla głównych obszarów rynkowych swojej działalności, oferując maszyny i urządzenia do rozdrabniania, przesiewania, separowania, mycia i płukania, przerzucania, mieszania i transportowania. Ferdinand Doppstadt, reprezentuje drugie już pokolenie, kierując wspólnie ze swoim zespołem grupą przedsiębiorstw działających na arenie międzynarodowej.

Będąc firmą specjalizującą się w technice ochrony środowiska, Doppstadt opracowuje innowacyjne produkty wysokiej jakości. Każdy, kto zdecyduje się na produkt firmy Doppstadt, odnosi poza tym korzyści dzięki szerokiemu serwisowi: w oparciu o długoletnie praktyczne doświadczenie i kompetencje, pracownicy firmy Doppstadt służą radą i wsparciem, uwzględniając odpowiednie rozwiązania i potrzeby klientów.

Sprzedaż i serwis w Polsce:

Arcon Polska Sp. z. o.o.

Kontakt: Michał Sołśniak

Tel: +48 664 737 700

Email: solsniak@arcon.com.pl

02-867 Warszawa, ul. Baletowa 14

 

Zdjęcia: Doppstadt (przedruk bezpłatny dozwolony za podaniem źródła).