Większy lej zasypowy eliminuje przestoje – nowy przesiewacz firmy Doppstadt mieści w sobie siedem metrów sześciennych materiałów sypkich

Tagi:

Koniec z czekaniem na możliwość pełnego załadunku! Minęły czasy, kiedy ładowarka kołowa nie była w stanie załadować materiału sypkiego do leja zasypowego przesiewacza za jednym razem, ponieważ lej był zbyt mały.

Lej zasypowy w nowym przesiewaczu SM 620 SA, oferowanym przez firmę Doppstadt, mieszczący siedem metrów sześciennych, może być załadowywany również przez duże ładowarki kołowe. Jest to interesujące z punktu widzenia przesiewania lekkich mieszanek surowców, takich jak kompost czy biomasa. Ze względu na dużą ilość przesiewanych materiałów sypkich, w trakcie pracy przesiewaczy często dochodzi do przestojów, bowiem załadowany materiał musi zostać najpierw przesiany, by można było ponownie zrobić miejsce w leju zasypowym dla kolejnej porcji materiału. Jednak dzięki temu nowemu rozwiązaniu firmy Doppstadt ładowarki kołowe i przesiewacz pracują nieprzerwanie: cały proces przetwarzania odbywa się w sposób ciągły bez żadnych przerw.

Doppstadt - SM 620 SA_Beladung

Kierownik produktu Pan Karsten Runge stwierdza: „To jest najciekawsze w tej nowej maszynie – ma ona nie tylko wszechstronne zastosowanie i świetnie nadaje się do wykorzystania w kombinacji z rozdrabniaczami czy wialniami (separatorami powietrznymi). Zawartość dużej łyżki ładowarki kołowej może być umieszczona w leju zasypowym za jednym razem, co znacznie przyspiesza cały proces przetwarzania materiału. Odpowiednio duża jest także przepustowość maszyny. To rozwiązanie pozwala zaoszczędzić energię, czas i pieniądze.“

Pomimo powiększonego leja zasypowego i przenośników wyładowczych, mających długość 5,5 m, maszyna jest zwartą i mobilną konstrukcją. Dopuszczalny ciężar całkowity wynoszący 24 tony pozwala również na transportowanie na maszynie dodatkowego wyposażenia, takiego jak ruszt do separacji dużych kamieni/głazów (otwieranego hydraulicznie lub działającego wibracyjnie), bez konieczności uprzedniego demontażu elementów maszyny. Zależnie od rodzaju zadania w zakresie przesiewania, maszyna SM 620 SA może być wyposażona w bęben z otworami lub pokład gwiaździsty i tym samym wykorzystywana w sposób uniwersalny do przesiewania odpadów i surowców takich jak kompost, różne rodzaje gleby, lekki gruz budowlany, odpady z gospodarstw domowych, odpady przemysłowe, odpady z tworzyw sztucznych, szkło, papier, drewno, biomasa, piasek, żwir, złom czy żużel.

Przykłady zastosowania maszyny można obejrzeć tutaj: www.youtube.com/watch?v=0O70uFBvhJg

Grupa Doppstadt

Powstała w 1965 r. firma rodzinna Doppstadt ma zakłady w Velbert, Wülfrath, Calbe, Wilsdruff oraz w Wiedniu, jak też w Rockville (stan Maryland/USA). Doppstadt obsługuje klientów w ponad 40 krajach na całym świecie poprzez sieć dystrybutorów, oferując wyspecjalizowane maszyny i urządzenia oraz kompletne rozwiązania w zakresie technologii procesów przetwórczych. Działalność Grupy Doppstadt koncentruje się w takich obszarach jak przetwarzanie odpadów (redukowanie ich objętości), recykling, paliwa stałe z biomasy, wytwarzanie gazu z biomasy (poprzez fermentację), oczyszczanie gleby, jak też pozyskiwanie i przetwarzanie piaski i żwiru. Firma ma również rozwiązania techniczne dla głównych obszarów rynkowych swojej działalności, oferując maszyny i urządzenia do rozdrabniania, przesiewania, separowania, mycia i płukania, przerzucania, mieszania i transportowania. Ferdinand Doppstadt, reprezentuje drugie już pokolenie, kierując wspólnie ze swoim zespołem grupą przedsiębiorstw działających na arenie międzynarodowej.

Będąc firmą specjalizującą się w technice ochrony środowiska, Doppstadt opracowuje innowacyjne produkty wysokiej jakości. Każdy, kto zdecyduje się na produkt firmy Doppstadt, odnosi poza tym korzyści dzięki szerokiemu serwisowi: w oparciu o długoletnie praktyczne doświadczenie i kompetencje, pracownicy firmy Doppstadt służą radą i wsparciem, uwzględniając odpowiednie rozwiązania i potrzeby klientów.

Werner Doppstadt Umwelttechnik GmbH & Co. KG
Am Kalkstein 1, D-42489 Wülfrath
Tel.: +49 (0) 20 52 / 889 – 0, Fax: +49 (0) 20 52 / 889 – 144
www.doppstadt.com

Sprzedaż i serwis w Polsce:

Arcon Polska Sp. z. o.o.
Kontakt: Michał Sołśniak
Tel: +48 664 737 700
Email: solsniak@arcon.com.pl
02-867 Warszawa, ul. Baletowa 14