Point of View współpracuje z polskim oddziałem Sage

Agencja kreatywna Point of View (PoV sp. z o.o.) wygrała konkurs na realizację szeregu kampanii dla firmy Sage w Polsce, producenta oprogramowania wspierającego zarządzanie dla małych i średnich przedsiębiorstw. Point of View stworzyła strategię i koncept kreatywny akcji, wykonała także landing pages, formy reklamowe etc. Przygotowała rozwiązania offline’owe uzupełniające kampanię digital, m.in. reklamę prasową („Forbes”) oraz nietypową akcję direct mailingową. 

Agencja kreatywna Point of View (PoV sp. z o.o.) po wygranym konkursie realizuje kampanie sprzedażowe dla Sage. W ramach współpracy przygotowane zostały trzy kampanie, które potrwają do końca stycznia:

– kampania Sage Symfonia ERP z analizami Business Intelligence

– kampania promująca rozwiązania dla biur rachunkowych

– kampania nowych możliwości Sage Symfonia Handel 2016

SAGE IMAGINE 4

Rozwiązanie Business Intelligence oferowane przez Sage zawiera ponad 200 gotowych analiz do wykorzystania przez menedżerów oraz pracowników na każdym szczeblu zarządzania, wspierając ich w podejmowaniu trafnych decyzji, a samo wdrożenie produktu może zająć tylko jeden dzień.

Koncept kreatywny zaproponowany przez Point of View zbudowany został na przekonaniu, że szybkie podejmowanie decyzji pozwala zdobyć przewagę rynkową, a uwiarygodnieniem tego są rzeczywiste dane pochodzące z raportu Sage, z których wynika, że firmy posiadające systemy ERP rozwijają się szybciej od konkurencji – mówi Mariusz Majewski, dyrektor zarządzający w Point of View.

Kreacje do kampanii stworzono wokół hasła: „Decyduj pierwszy z Sage Symfonia ERP Business Intelligence”, tworząc serię reklam prezentujących różne dane z raportu. Przykładowa kreacja brzmi: A gdyby Twoja firma rozwijała się szybciej od pozostałych o 35%? Decyduj pierwszy z Sage Symfonia ERP Business Intelligence! W ramach kampanii agencja przygotowała landing page, kreacje internetowe a także reklamy prasowe, które zamieszczono w magazynie Forbes.

Sage jest także wiodącym producentem oprogramowania dla biur rachunkowych w Polsce. Biura rachunkowe oraz księgowi po uwolnieniu zawodu funkcjonują na bardzo konkurencyjnym rynku. Dlatego celem kampanii było pokazanie, że rozwiązania oferowane przez Sage sprzyjają zbudowaniu partnerskich i długofalowych relacji między biurami a przedsiębiorcami. Stąd koncept kreatywny zakładał pokazywanie dobrze dobranych par księgowy – przedsiębiorca przez pryzmat różnych rozwiązań Sage. Na przykład uczestnicy Strefy dla Księgowych – jednego z rozwiązań Sage dedykowanego księgowym – mogą bezpłatnie poszerzać swoją wiedzę, by jeszcze lepiej i efektywniej wspierać swoich klientów w prowadzeniu działań finansowo-księgowych. W ramach projektu Point of View stworzyła landing page, kreacje internetowe oraz wykonała materiały do direct mailingu. Kampania składa się z części teaserowej, pokazującej dobrze dobrane pary oraz rozwinięcia, w których wyjaśnione jest, w czym tkwi sekret dobrego ich dobrania.

Z kolei kampania Sage Symfonia Handel 2016 promuje nowe możliwości tego oprogramowania. Została dostosowana do konkretnych grup docelowych i opcji Detal rozszerzającej funkcjonalność Sage Symfonia Handel, pozwalającej sprawniej zarządzać sprzedażą i stanem magazynowym. Kampania skierowana jest do właścicieli punktów usługowych i handlowych, a kreacje koncentrują się na właścicielach sklepów spożywczych, cukierni i kawiarni, sklepów odzieżowych i z obuwiem oraz sklepów z wyposażeniem wnętrz korzystających z uproszczonej księgowości. Dzięki opcji Detal mogą oni w łatwy sposób tworzyć dowolne promocje w swoich sklepach. Dlatego kampania prowadzona jest pod hasłem: Twój sklep może więcej! W ramach działań przygotowano kreacje dedykowane każdej grupie docelowej z podziałem na wybrane kategorie sklepów oraz landing page.

Point of View współpracuje z Sage od 2014 roku (wcześniej realizowała tylko formy reklamy, tym razem przygotowała także strategię i koncept kreatywny). Media zakupuje dom mediowy Media Direction.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu