Przejdź do treści

Nowy Doppstadt-Selector niezawodnie odsiewa materiał nadwymiarowy

Koniec kłopotów z niechcianą frakcją nadwymiarową: nowy przesiewacz HS 401 „Selector” separuje elementy nadgabarytowe z każdej frakcji. W połączeniu z rozdrabniaczem wstępnym DW 3060 Typ F, Selector tworzy zwarty i wydajny pod względem zużywanego czasu oraz energii, układ rozdrabniania i przesiewania.

Ten kombinowany system nadaje się do przetwarzania najbardziej różnorodnych materiałów: DW 3060 Typ F rozdrabnia – zależnie od wymagań – biomasę i odpady drewniane do ziarnistej postaci materiału wyjściowego o wielkości ziaren od 0 do 300 mm. Następnie HS 401 Selector niezawodnie separuje znajdujący się w gotowej frakcji niepożądany materiał nadwymiarowy i przy pomocy zintegrowanego przenośnika taśmowego zawraca go do ponownej obróbki w rozdrabniaczu wstępnym. Takie rozwiązanie pozwala uzyskać pożądany produkt finalny pozbawiony niedorębów.

Rozwiązania oparte o konstrukcję modułową

HS 401 Selector opracowany został specjalnie do współpracy z odpowiednio wyposażonym technologicznie rozdrabniaczem DW 3060 Typ F. Zalety nowego rozdrabniacza wstępnego to udoskonalone: wał rozdrabniający, przeciwgrzebień, zęby i limitery. Mogą one być indywidualnie wymieniane, w zależności od wymagań danego przetwarzanego materiału i żądanej wielkości ziarna. „Quickchange“ – system szybkiej wymiany autorstwa firmy Doppstadt, służący do wymiany wałów rozdrabniających, „Variomat“ – do wymiany elementów przeciwgrzebienia, jak też system „DoppLock“ – do łatwej wymiany zębów rozdrabniających, poszerzają paletę zastosowań maszyn serii DW. Zależnie od zastosowania, dla maszyn serii F do wyboru są cztery różne wielkości zębów.

 

Końcowy produkt o wysokim stopniu oczyszczenia

DW 3060 Typ F przekazuje rozdrobniony materiał bezpośrednio do przesiewacza HS 401 Selector, ten zaś skutecznie oddziela frakcję nadwymiarową ze strumienia materiału i kieruje ją do ponownego rozdrabniania. Rezultatem jest produkt końcowy o wysokim stopniu doczyszczenia. Poza tym Selector  nie potrzebuje własnego napędu – zasilany jest poprzez dodatkowy układ hydrauliczny maszyny DW.

 

Modułowe elementy to także bardziej elastyczny park maszynowy

Stosując strategię modułową, firma Doppstadt może zaoferować klientom rozwiązania dostosowane w bardziej elastyczny sposób do ich potrzeb. We wszystkich maszynach można zamieniać komponenty wzgl. stosować je w różnych kombinacjach. Zależnie od zamierzonego wyniku, można wymieniać istotne części maszyn lub też łączyć ze sobą maszyny w kolejne linie obróbki. „Taka modułowa architektura mobilizuje nasz cały park maszynowy. Możemy tym samym w sposób bardziej optymalny reagować na życzenia naszych klientów“, mówi Thomas Diekmann, menadżer produktu w firmie Doppstadt.

Grupa Doppstadt

Powstała w 1965 r. firma rodzinna Doppstadt ma zakłady w Velbert, Wülfrath, Calbe, Wilsdruff oraz w Wiedniu, jak też w Bethesda (stan Maryland) w pobliżu Waszyngtonu. Doppstadt obsługuje klientów w ponad 40 krajach na całym świecie poprzez sieć dystrybutorów, oferując wyspecjalizowane maszyny i urządzenia oraz kompletne rozwiązania w zakresie technologii procesów przetwórczych. Działalność Grupy Doppstadt koncentruje się w takich obszarach jak przetwarzanie odpadów (redukowanie ich objętości), recykling, paliwa stałe z biomasy, wytwarzanie gazu z biomasy (poprzez fermentację), oczyszczanie gleby, jak też pozyskiwanie i przetwarzanie piaski i żwiru. Firma ma również rozwiązania techniczne dla głównych obszarów rynkowych swojej działalności, oferując maszyny i urządzenia do rozdrabniania, przesiewania, separowania, mycia i płukania, przerzucania, mieszania i transportowania. Ferdinand Doppstadt, reprezentuje drugie już pokolenie, kierując wspólnie ze swoim zespołem grupą przedsiębiorstw działających na arenie międzynarodowej.

Będąc firmą specjalizującą się w technice ochrony środowiska, Doppstadt opracowuje innowacyjne produkty wysokiej jakości. Każdy, kto zdecyduje się na produkt firmy Doppstadt, odnosi poza tym korzyści dzięki szerokiemu serwisowi: w oparciu o długoletnie praktyczne doświadczenie i kompetencje, pracownicy firmy Doppstadt służą radą i wsparciem, uwzględniając odpowiednie rozwiązania i potrzeby klientów.