Przejdź do treści

Rozdrabnianie biomasy maszynami Eco Power: nowe uniwersalne rozdrabniacze firmy Doppstadt

„Urządzenia mobilne konstruowane są z myślą o ciągłej eksploatacji w obszarze recyklingu“, wyjaśnia menedżer produktu Thomas Diekmann. „Charakteryzując się dużą przepustowością oraz podawaniem materiału automatycznie dostosowującym się do obciążenia, nadają się one do przerobu starodrzewu, palet drewnianych, zrzyn tartacznych, dłużycy, elementów korzeni, bioodpadów oraz paliw zastępczych. Recykler AK 560 można szybko dostosować do najróżniejszych wymagań w miejscu jego zastosowania.“

W rozdrabniaczach typu Eco Power materiał najpierw trafia na belkę kruszącą, która ma za zadanie rozłupać zbyt duże elementy, jednocześnie chroniąc komorę obróbczą przed niepożądanymi zanieczyszczeniami niekruszalnymi.  Następnie górna płyta rozdrabniająca, zaopatrzona w zęby wykonane z Hardoxu lub wymienną listwę tnącą, pomaga wahliwym bijakom w dokładnym rozdrobnieniu wsadu. O ostatecznej strukturze materiału i wielkości zrębki decyduje operator, dobierając odpowiedni kosz rozdrabniający, znajdujący się w końcowej części komory obróbczej. Kosze służące do rozdrabniania różnych materiałów wsadowych do postaci najbardziej różnorodnych struktur wyjściowych, mają oczka o wielkości od 30 mm do 400 mm. Mogą one być w ciągu kilku minut wymienione bez użycia narzędzi, a ponieważ są sterowane hydrauliczne, są w stanie ustępować w sytuacjach krytycznych np. pod naporem zanieczyszczeń w postaci elementów niekruszalnych.

Spełnione wymagania normy emisji spalin Tier 4 final

Całą jednostkę napędza silnik wysokoprężny firmy Mercedes-Benz (MTU Motor 6 R 1300), spełniając przy tym wymagania normy zużycia spalin Tier 4 final, bez konieczności stosowania skomplikowanych filtrów cząsteczkowych. Dzięki elektronicznemu sterowaniu pracą silnika, osiąga on bardzo wysoki moment obrotowy, który ma optymalną charakterystykę. Silnik ten jest cichszy niż poprzednie silniki wysokoprężne, a przy tym zużywa znacznie mniej paliwa.

Zastosowanie także do przerobu materiałów skażonych

System szybkiej wymiany narzędzi Dopp-Lock™ znacznie upraszcza operację wymiany narzędzi rozdrabniających. Czy to ze względu na zużycie, czy też dlatego, że materiał wyjściowy stawia przed maszyną różne wymagania, wahliwe młotki rozdrabniające mocowane w systemie Dopp-Lock™ można wymienić w ciągu kilku minut. Poza tym – w połączeniu z nową płytą rozdrabniającą „Long Life“ – gwarantują one dłuższą żywotność maszyny, nawet w przypadku przetwarzania skażonego materiału wejściowego. Nowe maszyny mobilne zastąpią produkowane dotychczas serie maszyn AK 510 oraz  AK 535 firmy Doppstadt. Thomas Diekmann podsumowuje: „Rezultat zastosowania naszych nowych technologii stanowią uniwersalne rozdrabniacze, które łączą w sobie wszystkie zalety wcześniejszych modeli i jednocześnie są bardziej oszczędne, wydajniejsze i bardziej przyjazne dla środowiska.“

Grupa Doppstadt

Powstała w 1965 r. firma rodzinna Doppstadt ma zakłady w Velbert, Wülfrath, Calbe, Wilsdruff oraz w Wiedniu, jak też w Bethesda (stan Maryland) w pobliżu Waszyngtonu. Doppstadt obsługuje klientów w ponad 40 krajach na całym świecie poprzez sieć dystrybutorów, oferując wyspecjalizowane maszyny i urządzenia oraz kompletne rozwiązania w zakresie technologii procesów przetwórczych. Działalność Grupy Doppstadt koncentruje się w takich obszarach jak przetwarzanie odpadów (redukowanie ich objętości), recykling, paliwa stałe z biomasy, wytwarzanie gazu z biomasy (poprzez fermentację), oczyszczanie gleby, jak też pozyskiwanie i przetwarzanie piaski i żwiru. Firma ma również rozwiązania techniczne dla głównych obszarów rynkowych swojej działalności, oferując maszyny i urządzenia do rozdrabniania, przesiewania, separowania, mycia i płukania, przerzucania, mieszania i transportowania. Ferdinand Doppstadt, reprezentuje drugie już pokolenie, kierując wspólnie ze swoim zespołem grupą przedsiębiorstw działających na arenie międzynarodowej.

Będąc firmą specjalizującą się w technice ochrony środowiska, Doppstadt opracowuje innowacyjne produkty wysokiej jakości. Każdy, kto zdecyduje się na produkt firmy Doppstadt, odnosi poza tym korzyści dzięki szerokiemu serwisowi: w oparciu o długoletnie praktyczne doświadczenie i kompetencje, pracownicy firmy Doppstadt służą radą i wsparciem, uwzględniając odpowiednie rozwiązania i potrzeby klientów.

Sprzedaż i serwis w Polsce:

Arcon Polska Sp. z.o.o.
Kontakt: Michał Sołśniak
Tel: +48 664 737 700
Email: solsniak@arcon.com.pl
02-867 Warszawa, ul. Baletowa 14