Przejdź do treści

Dzięki innowacyjnej technologii prania i czyszczenia MEWA realizuje zasady ochrony środowiska i zasobów naturalnych

Tagi:

Kwestie związane z ochroną środowiska od wielu lat stanowią priorytet dla firmy MEWA. Przedsiębiorstwo to realizuje strategiczne zarządzanie ochroną środowiska w oparciu o normę ISO. Już w 1997 roku otrzymało certyfikat w dziedzinie ochrony środowiska ISO 14001.

W zakładach firmy MEWA pranych jest rocznie 966 mln sztuk czyściwa oferowanego w systemie pełnej obsługi, tzn., że są one dostarczane klientom, następnie odbierane po zabrudzeniu, prane i zwracane do ponownego użycia. Łącznie w zakładach firmy MEWA w całej Europie poddawanych praniu jest dziennie ok. 330 ton tekstyliów oferowanych w systemie pełnej obsługi.

1 MEWA

Stosując własną opracowaną technologię kaskadową, czyli specjalny system ponownego wykorzystania wody do płukania i prania, MEWA może zaoszczędzić do 50% wody w porównaniu z tradycyjnie stosowanymi technologiami prania. Nadająca się jeszcze do użytku woda jest odfiltrowywana z ostatniego płukania, uzdatniana i wykorzystywana ponownie w procesie prania. MEWA wykorzystuje biodegradowalne środki piorące i czyszczące, dozując je w możliwe minimalnych dawkach. W porównaniu z tradycyjnymi metodami prania obciążenia środowiska naturalnego jest w tym przypadku o ponad 85% niższe.

Zaawansowana technika dla ochrony środowiska

Strategiczne zarządzanie ochrona środowiska realizowane jest w firmie MEWA m.in. poprzez stałe rozwijanie technologii służących ograniczaniu negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Przykładami takich działań są:

  • termiczne przekształcanie odpadów w celu uzyskania energii
  • odzyskiwanie energii cieplnej
  • oczyszczanie ścieków
  • innowacyjne rozwiązania w zakresie ochrony zasobów

pozwalają firmie realizować zrównoważoną działalność i chronić środowisko.

Stosując wymienniki ciepła, MEWA obniża zużycie energii potrzebnej do podgrzania wody i pomieszczeń roboczych, oszczędzając tym samym znaczne ilości oleju opałowego. Do tego dochodzi termiczne wykorzystanie zanieczyszczeń wypranych z tekstyliów, jak np. zużyte oleje. Pozwala to pokryć do 80% zapotrzebowania na energię dla suszarek i ciągów pralniczych w trakcie prania czyściw. Zużyte w trakcie tego procesu powietrze jest uwalniane dopiero po jego starannym oczyszczeniu.

W procesie wstępnej obróbki fizykochemicznej ścieków usuwane są z nich w dużym stopniu

zanieczyszczenia i szkodliwe substancje. Ostatnia frakcja zanieczyszczeń jest usuwana przez

bakterie w trakcie etapu biologicznego oczyszczania. W ten sposób MEWA uzyskuje w procesie uzdatniania ścieków stopień czystości wynoszący 99,8%.

www.mewa-service.pl

MEWA Textil-Management

MEWA lider PLFirma MEWA zaopatruje firmy w całej Europie, gdzie posiada 42 placówki, oferując odzież zawodową i ochronną, czyściwa tekstylne, wycieraczki do butów, absorpcyjne maty olejowe, jak też urządzenia do czyszczenia części w ramach pełnej obsługi. W uzupełnieniu można także zamówić z katalogu artykuły bhp oferowane pod marką „World Wide Work by MEWA“. 4700 pracowników obsługuje ponad 170 000 klientów w przemyśle, handlu, rzemiośle i gastronomii. W 2013 roku firma osiągnęła obroty w wysokości 555 mln euro.

Założona w 1908 roku MEWA, jest dzisiaj czołowym producentem w segmencie tekstyliów przemysłowych. W listopadzie 2013 roku, w ramach Niemieckiej Nagrody za Zrównoważony Rozwój, MEWA wyróżniona została jako jedna z trzech najlepszych niemieckich firm (Top 3) w kategorii „Najbardziej zrównoważony produkt/usługa w Niemczech“. Już w 2011 roku wydawnictwo Deutsche Standards przyznało firmie tytuł „Lidera Światowego Rynku”, a w 2013 roku firma ponownie została wyróżniona jako „Marka Stulecia“.

MEWA jest liderem światowego rynku! W styczniu 2015 r. MEWA wydawnictwo Deutsche Standards po raz drugi nadało firmie MEWA tytuł lidera światowego rynku w obszarze serwisu czyściw.