Przejdź do treści

Nowy separator o wszechstronnych możliwościach przesiewa nawet do czterech frakcji, unikając zapychania się i splątywania rozdrabnianego materiału

Ta mocna i niezawodna maszyna to rozwiązanie jedyne w swoim rodzaju: dystrybuując najnowocześniejszy przesiewacz, opracowany we współpracy z nowym partnerem, firmą Anlagenbau Günther GmbH, firma Doppstadt uzupełnia swoją ofertę jako wiodący producent maszyn i kompleksowych rozwiązań całych linii technologicznych.

Ta jedyna w swoim rodzaju maszyna potrafi rozdzielać przetwarzany materiał na cztery różne frakcje, odprowadzane przy pomocy czterech przenośników. Przesiewacz składa się kilkunastu lub kilkudziesięciu zawieszonych równolegle i obracających się wokół własnej osi wałów spiralnych. Odsuwają one na bok ciężkie, kanciaste materiały, a lekkie, długie materiały przemieszczane są do góry w kierunku wylotu urządzenia, mniejsze materiały przelatują pomiędzy wałami. Niejako przy okazji każda spirala (ślimacznica) czyści sąsiednie, co pozwala całkowicie wykluczyć zapychanie się maszyny. W ten sposób możliwe jest także dokładne oddzielenie trudnych w separacji materiałów, co gwarantuje optymalne pozyskiwanie surowców.

Bez konieczności wstępnej obróbki materiałów

Ten separator o uniwersalnym zastosowaniu rozluźnia materiał, rozdziela różne frakcje i dozuje równomiernie dalej różne rodzaje nadawy. Nie jest przy tym konieczna ich wstępna obróbka. Odpady z gospodarstw domowych, odpady przemysłowe, odpady o dużych wymiarach, starodrzew, bioodpady oraz odpady budowlane i mieszane, mogą być przetwarzane tak samo jak kamienie i gleba, złom metalowy, żużle i pozostałości z wysypisk śmieci. Konsystencja przesiewanego materiału nie ma wpływu na rezultat przesiewania. Przesiewacz występuje zarówno w wersjach mobilnych, jak i stacjonarnych.

Zalety nowego przesiewacza w porównaniu z konwencjonalnymi systemami przesiewania

Przesiewacz jest bardzo solidnej budowy oraz niezawodny, w przeciwieństwie, do konwencjonalnych systemów wykorzystywanych do przesiewania, gdzie duży ciężar poszczególnych elementów przetwarzanego materiału, może powodować zakłócenia w pracy, uszkodzenia, a nawet pękanie niektórych komponentów maszyn. W przesiewaczu firmy Doppstadt elementy mogące zakłócać obróbkę (klinować się, owijać) wyrzucane są na bok lub w kierunku wylotu. Materiały takie jak np. drut nie zaczepiają się w trakcie przesiewania, a materiały tekstylne nie zwijają się i nie tworzą przy tym splątanego warkocza. Surowce zawieszone są tylko po jednej stronie otwartej pół-spirali.  Podczas ich obracania materiał, który utknął lub zaczepił się zostaje uwolniony, gdy wał odwróci się otwartą stroną pozbawioną ślimacznicy. Sortowanie przebiega bez zaczepiania się lub splątywania elementów sortowanego materiału. System oczyszcza się sam, a zatem ręczne oczyszczanie, jak to ma miejsce w innych systemach przesiewających, nie jest konieczne.

Kooperacja tworzy synergię: Doppstadt współpracuje z firmą Anlagenbau Günther GmbH

Wszędzie tam, gdzie działa Doppstadt jest także firma Günther: opracowanie i dystrybucja nowego separatora stanowi początek współpracy w zakresie budowy maszyn pomiędzy Grupą Doppstadt i firmą Anlagenbau Günther GmbH. Doppstadt prowadzi dystrybucję całej palety produktów, stanowiących rozwiązania w zakresie obróbki mechanicznej odpadów i biomasy oraz serwis posprzedażowy i zaopatrzenie w części zamienne na całym świecie. Fakt, że za nowym produktem stoją właśnie te dwie firmy, daje pewność co do jego jakości i niezawodności.

Ferdinand Doppstadt: „Współpraca z firma Anlagenbau Günther GmbH stanowi dalszy krok na drodze konsekwentnej realizacji strategii naszego przedsiębiorstwa. Stawiamy na kooperację i nie musimy tutaj wyważać otwartych drzwi.  Tworzymy sieć powiązań z najlepszymi oferentami w zakresie budowy maszyn i technologii związanych z ochroną środowiska, a łącząc ze sobą różne ekspertyzy, doświadczenia, know-how i duch wynalazczości, osiągamy najlepsze możliwe wyniki dla naszych klientów.“

Grupa Doppstadt

Powstała w 1965 r. firma rodzinna Doppstadt ma zakłady w Velbert, Wülfrath, Calbe, Wilsdruff oraz w Wiedniu, jak też w Bethesda (stan Maryland) w pobliżu Waszyngtonu. Doppstadt obsługuje klientów w ponad 40 krajach na całym świecie poprzez sieć dystrybutorów, oferując wyspecjalizowane maszyny i urządzenia oraz kompletne rozwiązania w zakresie technologii procesów przetwórczych. Działalność Grupy Doppstadt koncentruje się w takich obszarach jak przetwarzanie odpadów (redukowanie ich objętości), recykling/odzysk surowców wtórnych, paliwa stałe z biomasy, wytwarzanie gazu z biomasy (poprzez fermentację, oczyszczanie gleby, jak też pozyskiwanie i przetwarzanie piaski i żwiru. Firma ma również rozwiązania techniczne dla głównych obszarów rynkowych swojej działalności, oferując maszyny i urządzenia do rozdrabniania, przesiewania, separowania, mycia i płukania, przerzucania, mieszania i transportowania. Ferdinand Doppstadt, reprezentuje drugie już pokolenie, kierując wspólnie ze swoim zespołem grupą przedsiębiorstw działających na arenie międzynarodowej.

Będąc firmą specjalizującą się w technice ochrony środowiska, Doppstadt opracowuje innowacyjne produkty wysokiej jakości. Każdy, kto zdecyduje się na produkt firmy Doppstadt, odnosi poza tym korzyści dzięki szerokiemu serwisowi: w oparciu o długoletnie praktyczne doświadczenie i kompetencje, pracownicy firmy Doppstadt służą radą i wsparciem, uwzględniając odpowiednie rozwiązania i potrzeby klientów.