Przejdź do treści

Systemy oświetleniowe LED Sharp – oszczędności w parze z ekologią

Tagi:

Biura, parkingi, magazyny i pomieszczenia produkcyjne oraz przestrzenie zewnętrzne. Firma Sharp posiada w swej ofercie szeroką gamę oświetlenia LED, które zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wymagających odbiorców.

Jednym z gwarantów najwyższej jakości systemów oświetleniowych LED Sharp, jest bogate, wieloletnie doświadczenie firmy w produkcji diod elektroluminescencyjnych. Sharp zaczął je rozwijać już w 1968 r., a cztery lata później rozpoczął ich masową produkcję. Dzięki inwestowaniu w innowacyjne rozwiązania oraz wprowadzaniu oferty LED do kolejnych krajów (USA w roku 2012, Europa w roku 2013), Sharp zapewnił sobie wiodącą pozycję na rynku tych produktów.

Bogata oferta systemów oświetleniowych LED firmy Sharp umożliwia ich wykorzystanie w wielu gałęziach przemysłu oraz biurach. Wśród korzyści wynikających z ich wykorzystania wymienić można:

  • Oświetlenie w biurach potrafi pochłonąć nawet 40% zużywanej energii elektrycznej. Wykorzystanie systemów oświetleniowych LED pozwala znacznie zredukować koszty związane z oświetleniem.
  • Fakt, iż diody LED nie zwierają rtęci i nie wytwarzają promieniowania UV oraz podczerwonego, nie tylko redukuje koszty ich utylizacji, ale i daje dużą przewagę (względem tradycyjnego oświetlenia) przy zastosowaniu chociażby w muzeach, gdzie zapobiega blaknięciu obrazów.
  • Skorelowana temperatura barwowa diod LED może być regulowana od ciepłej bieli do białego światła dziennego, by stworzyć relaksujący nastrój w domu lub zwiększyć koncentrację w pracy.
  • Wysoką wydajność energetyczną. Klasyczne żarówki przetwarzają jedynie 5% energii na światło. W przypadku diod LED współczynnik ten wzrasta do 40%. Diody LED uzyskują przy tym bardzo wydajny snop światła i maksymalny strumień świetlny natychmiast po ich włączeniu.
  • Wysoki wskaźnik odwzorowania kolorów (CRI), który wpływa korzystnie na naturalne odwzorowanie koloru powierzchni, tkanin lub skóry.

5 lat gwarancji

Sharp rozciąga także dbałośc o najwyższą jakość na relacje ze swoimi klientami. Eksperci firmy gotowi są udzielać porad na każdym etapie procesu projektowania instalacji oświetleniowej, by jej odbiorca w maksymalnym stopniu wykorzystał jej zalety.

Sharp udziela także aż 5-letniej gwarancji na oprawy oświetleniowe oraz oferuje dogodne możliwości finansowania inwestycji w technologię LED, by zagwarantować przeciwwagę dla początkowych wydatków. Oprawy oświetleniowe LED gwarantują przy tym zwrot z inwestycji dzięki niższemu zużyciu energii elektrycznej w porównaniu do tradycyjnych źródeł światła. Ich żywotność przekracza przy tym 50 tysięcy godzin. Przekłada się to na sześć lat nieprzerwanej pracy lub 25 lat 8-godzinnej pracy przez 250 dni w ciągu roku. W przeciwieństwie do tradycyjnych lamp, żywotność diod LED nie jest zależna od częstotliwości ich włączania i wyłącznia.

Ekologia

Silny nacisk na rozwój technologii LED wynika z polityki Sharp. Od początku istnienia firmy, jednym z jej najważniejszych elementów jest tworzenie synergii między ekologią i gospodarką – oszczędzanie zasobów naturalnych poprzez inwestowanie w tworzenie innowacyjnych, energooszczędnych produktów. Rynek oświetleniowy wykorzystuje obecnie aż 20% globalnej produkcji energii elektrycznej. Wybór oświetlenia LED nie tylko pozwala wpłynąć na obniżenie tej wartości, ale i odnieść zauważalne korzyści wizerunkowe i finansowe inwestującym w takie rozwiązanie.

Szczegółowe informacje na temat wszystkich systemów oświetleniowych harp znaleźć można na poświęconej im stronie internetowej http://www.sharp.pl/cps/rde/xchg/pl/hs.xsl/-/html/systemy-oswietleniowe-led.htm