Dermaveel – aplikacja wspomagająca leczenie AZS u dzieci

Tagi:

Pielęgnacja dziecka z AZS jest uciążliwa, jest związana nie tylko z koniecznością wsmarowywania leków, nierzadko w dużo obszary skóry, ale również z koniecznością bycia w prowadzonej terapii niezwykle systematycznym i dokładnym. Ponadto sama czynność wsmarowywania maści jest dość kłopotliwa. Dziecko musi być kilka razy dziennie rozbierane do zabiegu smarowania kolejnym lekiem i aby w ogóle uzyskać chęć współpracy dziecka przy terapii, należy z podawania leku uczynić rodzinny rytuał, wpisać go na stałe w plan codziennych czynności.

Rozwiązaniem zaproponowanym firmie Heel Polska przez Greytree był projekt, a w następstwie jego akceptacji, wykonanie aplikacji wspierającej rodzica w leczeniu AZS u dzieci: aplikacji Dermaveel .

Głównym celem aplikacji zaprojektowanej przez Greytree było zbudowanie narzędzia, które będzie towarzyszyło rodzicom i ich dzieciom podczas codziennych czynności pielęgnacyjnych związanych z chorobą. Tworząc aplikację dążyliśmy do tego, aby pomogła ona rodzicom stworzyć stały „rytuał”, wspólny czas, o którym dziecko będzie zawsze pamiętało i o który dziecko będzie samo zabiegało. Zależało nam, na dostarczeniu wielu wartości dodanych dla dziecka, aby to ono chciało wykonywać codzienne czynności pielęgnacyjne. Tymi wartościami dla dziecka są nagroda jakie otrzymuje za smarowanie lekiem, czyli podróż po świecie z brand hero kameleonem Derkiem.

 

Więcej: http://greytree.pl/2014/10/dermaveel-aplikacja-wspomagajaca-leczenie-azs-u-dzieci/