Przejdź do treści

Avnet autoryzowanym globalnym dystrybutorem produktów Lenovo

Avnet Sp. z o.o., przedstawiciel Avnet Technology Solutions na rynku polskim, poinformował iż spółka – matka, lider na rynku globalnych rozwiązań IT i grupa operacyjna Avnet, Inc. (NYSE: AVT) została autoryzowanym globalnym dystrybutorem Lenovo. Wraz z uzyskaniem autoryzacji Avnet zajmuje się dystrybucją serwerów Lenovo System x (x86) oraz powiązanych z nimi rozwiązań, które pojawiły się na rynku po przekształceniu serwerów System x z marki IBM na Lenovo, co miało miejsce 1 października br.

Bazując na doświadczeniu największego na świecie dystrybutora systemów IBM x86, Avnet zamierza wspierać swoich partnerów handlowych w rozwoju i rozszerzaniu zakresu usług na rynkach ponad 40 krajów na całym świecie.

Firma Lenovo z dużym rozmachem wkroczyła na rynek serwerów korporacyjnych, a przejęcie przez nią IBM System x to początek nowej, niezwykle interesującej ery na rynku systemów x86” – powiedział Tony Madden, pierwszy wiceprezes zarządu oraz dyrektor wykonawczy ds. dostawców w Avnet Technology Solutions, Global (senior vice president and supplier business executive for Avnet Technology Solutions, Global). „Avnet ściśle współpracuje z Lenovo oraz stara się zapewnić bezproblemowe przejście partnerów handlowych zajmujących się dystrybucją System x i ich klientów. Ponadto nasi handlowcy na całym świecie współpracują z partnerami handlowymi, aby wykorzystać nowe możliwości i pomóc im przekształcić innowacyjną technologię Lenovo w rozwiązania biznesowe dla ich klientów na całym świecie.”

W ramach współpracy z Lenovo Avnet będzie się zajmować dystrybucją rozwiązań System x, serwerów i przełączników BladeCenter i Flex System, zintegrowanych systemów Flex opartych na x86, serwerów NeXtScale i iDataPlex oraz powiązanego z nimi oprogramowania, a także produktów blade networking oraz usług utrzymania (maintenance). W ramach wsparcia partnerów handlowych w oferowaniu kompletnych, całościowych rozwiązań, Avnet będzie w dalszym ciągu dostarczać szeroki zakres tradycyjnych usług, takich jak logistyka, sprzedaż, marketing, finanse i wsparcie techniczne, strategicznie idące w parze z usługami z zakresu biznesu, IT, lifecycle oraz edukacji.

W Avnet przez wiele lat wypracowaliśmy sprawdzone i efektywne sposoby budowania współpracy w globalnym kanale dystrybucji dla przejętej niedawno przez Lenovo linii produktów System x” – powiedział Wilfredo Sotolongo, wiceprezes ds. sprzedaży globalnej i systemów korporacyjnych w Lenovo Group (vice president, worldwide sales, enterprise systems, Lenovo Group). „Oni z kolei mają wiedzę ekspercką z całego świata, która pomoże nam we wdrożeniu jasnej, mierzalnej strategii ze standardami jakości, innowacji i wartościami obowiązującymi w firmie Lenovo — dostawcy jednego z najszerszych portfolio serwerów na świecie. Wspólnie, Lenovo i Avnet, zapewniamy naszym partnerom handlowym globalne zasoby i innowacyjne technologie niezbędne do rozwoju firm i zwiększania ich rentowności.”

Współpraca z firmą Lenovo jest jednym ze strategicznych elementów rozwoju firmy Avnet w Polsce. Jednoznacznie wpisuje się ona w obszar organicznego wzrostu oraz zabezpieczenia naszym partnerom handlowym dostępu do najlepszych technologii” – powiedział Mariusz Ziółkowski, Dyrektor Generalny Avnet Sp. z o.o.. „Avnet historycznie był, jest i będzie związany z technologią x86, dlatego też posiadanie w swojej ofercie rozwiązań klasy Enterprise firmy Lenovo jest dla nas w pełni naturalne. Jestem przekonany, iż we współpracy z lokalnym oddziałem Lenovo będziemy skutecznie dystrybuować tą znaną na naszym rynku markę.”

Relacje z firmą Lenovo Avnet buduje od niedawna, ale z IBM współpracuje od blisko 30 lat. Współpracę tą będzie kontynuować w zakresie wszystkich rozwiązań, usług i programów, które nie zostały przejęte przez Lenovo razem z System x. Dotyczy to między innymi takich systemów IBM, jak Power Systems, Storage Systems, serwerów Flex opartych na Power, rozwiązań PureApplication i PureData oraz szkoleń IBM oferowanych w ramach Avnet Academy (www.academy.avnet.com) i posiadanego statusu IBM Global Training Provider. Poza tym, Avnet będzie w dalszym ciągu oferować swoim partnerom szeroką gamę oprogramowania IBM oraz usługi i technologie związane z pamięciami masowymi, aby umożliwić im oferowanie kompletnych rozwiązań.