Przejdź do treści

Płatności Google Play w Plusie

Klienci usług abonamentowych w sieci Plus korzystający z urządzeń z systemem Android mogą w wygodny sposób robić zakupy w sklepie Google Play. Udostępniona dziś usługa „Płatności Google Play w Plus” pozwala na zakupienie wszystkich dostępnych tam produktów, a płatność za nie dopisana zostanie klientowi do najbliższego rachunku telekomunikacyjnego w Plusie.

Nowe rozwiązanie to wygodny i bardzo łatwy sposób na zakupy w Google Play. Usługa jest bardzo prosta w obsłudze, a do uruchomienia wystarczy tylko kilka kliknięć. Pozwala także na pełną kontrolę wydatków poprzez:

  • ustawiony miesięczny limit wydatków na kwotę 150 PLN,
  • możliwość samodzielnego określenia własnego niższego limitu, wynoszącego nawet 0 PLN,
  • możliwość sprawdzenia wydanych pieniędzy, np. dzięki wysłaniu SMS na numer 2580 z komendą d.

Płatności Google Play w Plusie to również bezpieczeństwo wydatków. Nie tylko nie trzeba już podawać swojego numeru karty kredytowej, ale istniej także możliwość autoryzowania każdego zakupu hasłem przypisanym do konta Gmail.

Aby dokonać zakupu w Google Play wystarczy tylko urządzenie z dowolnym systemem operacyjnym Android, aktywne konto Gmail i korzystanie z usługi abonamentowej w Plusie. Płatność przez dopisanie jej do rachunku w Plusie pojawi się automatycznie podczas najbliższej wizyty w Google Play i płacenia za zakupy. Po wybraniu opcję „Włącz płatność przez Plus” i akceptacji regulaminu usługi, płatność za dokonany zakup pojawi się na najbliższym rachunku telekomunikacyjnym jako pozycja w Dodatkowe Uznania i Obciążenia w części Rozliczenie Konta. Obok naliczonej kwoty widniała będzie nazwa zakupionej aplikacji oraz jej dostawca.

Wraz z udostępnieniem usługi rusza również Plus Poleca, czyli specjalne miejsce w sklepie Google Play dla wszystkich klientów sieci Plus. Znajdą się tam najlepsze aplikacje, również te z obniżoną ceną czy przygotowane specjalnie i wyłącznie dla klientów sieci Plus.

Zaoferowanie płatności w Google Play na dowolnym urządzeniu Android jest elementem naszej strategii oferowania najlepszej rozrywki w Polsce. Teraz już tylko kliknięć dzieli klienta od zabawy dostępnej w dowolnym momencie i miejscu. Dzięki dodaniu płatności do najbliższego rachunku telekomunikacyjnego sposób płacenia został maksymalnie uproszony. Klient może zatopić się w rozrywce i zapomnieć o długim numerze karty kredytowej.” – mówi Piotr Mieczkowski, Ekspert z Departamentu Strategii sieci Plus.

Możliwość korzystania z Usługi Płatności Google Play w Plus została już automatycznie włączona wszystkim klientom posiadającym abonament w sieci Plus. W każdym momencie można też zrezygnować z usługi i samodzielnie ją wyłączyć poprzez zmiany w E-BOK, odpowiedni SMS czy kontakt z konsultantem sieci Plus.

Więcej o Płatności Google Play w Plusie jest na http://www.plus.pl/uslugi/google-play