Przejdź do treści

Polski serwis w Startup Alley na londyńskim TechCrunch Disrupt

W Londynie rozpoczyna się właśnie europejska edycja prestiżowej konferencji dla startupów – TechCrunch Disrupt. Wśród młodych projektów internetowych pojawi się polski akcent. LepszaOferta.pl, występując pod globalną marką HITbills.com, zaprezentuje się potencjalnym inwestorom i mentorom. Ta pierwsza na polskim rynku multiporównywarka z dedykowaną aplikacją mobilną i skanerem rachunków, już dziś może pochwalić się patentami za granicą oraz silnym wsparciem inwestora.

LepszaOferta.pl to jedyny w Polsce serwis, który oprócz standardowej porównywarki udostępnia program cashback dla rachunków domowych. Jego udziałowcem jest fundusz Internet Ventures FIZ z Grupy MCI Management. W inwestycji bierze udział również Krajowy Fundusz Kapitałowy (KFK). W pierwszej rundzie serwis ma otrzymać 6,5 miliona złotych. Przez najbliższe 2 dni będzie można go zobaczyć w Startup Alley, podczas TechCrunch Disrupt, gdzie będzie prezentował się potencjalnym inwestorom z zagranicy.

Serwis skupia się przede wszystkim na optymalizacji wydatków gospodarstw domowych i firm. Pozwala obniżyć koszty rachunków za energię elektryczną, gaz, telefon, internet, TV kablową, ale również wyszukuje najlepsze na rynku oferty kredytów, lokat czy ubezpieczeń. A wszystko to z pomocą intuicyjnej aplikacji na smartfony. Twórcy platformy postawili sobie za cel maksymalne uproszczenie procesu wprowadzania danych, czego efektem jest skaner kodów oraz możliwość odczytywania danych ze zdjęć robionych rachunkom. LepszaOferta.pl, jako jedyna w Polsce, posiada program partnerski, dzięki któremu klienci mogą nie tylko obniżać wysokość opłat, ale również otrzymywać prowizję za rachunki innych.