Przejdź do treści

FB ANTCZAK buduje dla MTM Industries

FB Antczak, kaliski deweloper i generalny wykonawca, wygrała przetarg na budowę hali przemysłowej dla producenta kosmetyków samochodowych, MTM Industries. Obiekt o powierzchni 3,5 tys. m. kw. i kubaturze 30 tys. m. sześc. powstanie w kaliskiej podstrefie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST – PARK”. Bryła budynku, jeśli pozwolą na to warunki pogodowe, ma być gotowa jeszcze w tym roku. Dzięki temu prace budowlane w jego wnętrzu będą mogły być kontynuowane zimą.

Fabryka MTM Industries składać się będzie z części socjalnej, produkcyjnej i magazynowej. W przyszłości Firma planuje budowę budynku biurowego o powierzchni 600 m2, a w dalszej perspektywie – rozbudowę obiektów.Nowa inwestycja to efekt rozwoju kaliskiej firmy, która od ponad 7 lat zajmuje się produkcją samochodowych odświeżaczy powietrza, kosmetyków i środków czyszczących do aut. Nasze produkty zdobyły uznanie popularnych sieci handlowych, stacji benzynowych oraz sklepów z akcesoriami samochodowymi w Polsce i poza jej granicami. Regularnie zwiększamy produkcję, więc nasz dotychczasowy zakład stał się niewystarczający. Realizację nowej siedziby zdecydowaliśmy się powierzyć firmie FB ANTCZAK, bo to doświadczony i pewny partner. Zależy nam, aby nowa hala została zbudowana jak najszybciej. Jednocześnie chcemy mieć pewność, że utrzymana zostanie wysoka jakość – podkreśla Tomasz Raczek, Prezes MTM Industries.

Docelowo cała działalność firmy zostanie przeniesiona do nowego obiektu. Po zakończeniu inwestycji firma będzie mogła nie tylko zwiększyć skalę produkcji, ale również zatrudnienie. W nowej fabryce liczba etatów wzrośnie o minimum 25 osób.

To już kolejna realizacja FB ANTCZAK w kaliskiej podstrefie ekonomicznej. Teraz nie bała się podjąć wyzwania budowy obiektu w okresie zimowym: – Tegoroczne warunki pogodowe sprzyjają branży budowlanej. Wiemy, że klientowi zależy na sprawnym zakończeniu realizacji, dlatego prace rozpoczniemy jak najszybciej. Zakładamy, że postawienie bryły budynku zajmie nam 3-4 miesiące. Później prace przeniesiemy do wnętrza hali. Dzięki temu MTM będzie mogło wprowadzić się do nowego obiektu już wiosną 2015 roku – dodaje Marcin Antczak, wiceprezes FB ANTCZAK.