Przejdź do treści

Paczkomaty® InPost: umowa z siecią stacji TotalErg we Włoszech

InPost – lider w zakresie rozwiązań dla branży e-commerce i właściciel największej na świecie sieci Paczkomatów® sfinalizował umowę z TotalErg. Kooperacja z czołową firmą z branży paliwowej i naftowej zakłada instalację innowacyjnych urządzeń – umożliwiających samodzielne nadawanie i odbieranie przesyłek w trybie 24/7 – na stacjach benzynowych TotalErg, dostępnych na terenie centralnej i północnej części Włoch. W pierwszej fazie współpracy rozstawionych zostanie 15 automatycznych terminali. Paczkomaty® InPost działają już w głównych miastach na Półwyspie Apenińskim, a do końca 2015 roku sieć obejmie 1000 maszyn.

Z początkiem 2014 roku InPost zintensyfikował działania związane z rozwojem sieci Paczkomatów® we Włoszech, finalizując strategiczne porozumienie z TNT Express Italy. Firma TNT jest odpowiedzialna za obsługę logistyczną terminali InPost. InPost nawiązał także współpracę z Banzai, największą włoską platformą e-commerce. Współpraca z TotalErg jest więc kolejnym elementem strategii InPost, zakładającej ciągłe zwiększanie zasięgu rewolucyjnej usługi we Włoszech.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z podpisania umowy z jednym z rynkowych liderów branży paliwowej, do których niewątpliwie należy TotalErg. Właśnie w taki sposób konsekwentnie zwiększamy efektywność naszych usług i dynamicznie rozwijamy zasięg Paczkomatów® InPost we Włoszech. Dążymy do tego, by być coraz bliżej klientów, zwłaszcza tych, którzy uwielbiają robić zakupy drogą online. Co istotne, umowa z TotalErg doskonale wpisuje się w nasz model biznesowy, którego realizację rozpoczęliśmy kilka miesięcy temu, nawiązując porozumienie z Banzai – liderem włoskiego sektora e-handlu oraz TNT Express Italy. Mamy nadzieję, że właściwy rozwój kanałów sprzedaży oraz efekt synergii – uzyskany także dzięki działalności marketingowej – doprowadzi do tego, że dostęp do naszych innowacyjnych usług zyska kolejna istotna grupa docelowych konsumentów” – mówi Stefano Moni, dyrektor zarządzający InPost Italy.

Pierwsze terminale pojawią się na stacjach benzynowych TotalErg w północnej części kraju – obejmą swoim zasięgiem terytoria między Mediolanem, Rzymem, Genuą i Vicenzą. Wprowadzenie rewolucyjnego systemu nadawania i odbierania przesyłek ma przynieść konsumentom także dodatkowe profity z tytułu zniżek na paliwo oraz kuponów rabatowych, które będą do odbioru właśnie przy użyciu terminali. Za pomocą Paczkomatów® InPost klientom stacji przekazywane będą m.in. bony promocyjne w ramach Box Piu’ – programu lojalnościowego prowadzonego przez TotalErg.

„Zdecydowaliśmy się na wprowadzenie Paczkomatów® InPost z uwagi na to, że usługa jest zbieżna z naszą strategią – chcemy sprostać oczekiwaniom stawianym przez 3 miliony konsumentów korzystających z naszych stacji. Pragną oni dostępu do jak największej liczby wysokiej jakości usług i produktów. Chodzi tu również o rozwój sieci punktów sprzedaży oraz dostaw towarów z branży e-handlu. Dzięki Paczkomatom® nasi klienci będą mogli odebrać zamawiany produkt w wyjątkowo komfortowy sposób, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, przy zachowaniu odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa” – mówi Maurizio Libutti, dyrektor sprzedaży TotalErg.

InPost wciąż intensyfikuje działania związane z rozwojem sieci Paczkomatów® na innych rynkach europejskich, m.in. na największym rynku e-commerce na Starym Kontynencie zlokalizowanym w Wielkiej Brytanii. Na Wyspach funkcjonuje obecnie ponad 1000 terminali, a do końca 2015 roku liczba ta zwiększy się do 2000.

Było to możliwe dzięki licznym kooperacjom z silnymi rynkowymi graczami. We współpracy z Transport for London, londyńskim zarządcą metra – InPost uruchomił już terminale m.in. na parkingu przy stacji metra Buckhurst Hill oraz na dworcu autobusowym Victoria Station. Na skutek umów partnerskich innowacyjne urządzenia pojawiły się w sieci supermarketów Morrisons oraz sklepów Toys R Us. Paczkomaty® InPost w znaczącym stopniu zwiększą także elastyczność dostaw konsumentom korzystającym z oferty czołowych podmiotów rynku logistycznego i sektora e-commerce w Wielkiej Brytanii, takich jak: MetaPack oraz P4D.

Terminale Grupy Integer.pl intensywnie wdrażane są również na rynku francuskim. Ofensywa obejmie docelowo większość kraju, w którym stanie łącznie 2500 rewolucyjnych maszyn w ciągu dwóch lat. Międzynarodowa ekspansja Paczkomatów® InPost zakłada zawieranie istotnych porozumień na każdym ze światowych rynków – we Francji m.in. z partnerem logistycznym Colis-Privé.

Trwa również dynamiczny rozwój sieci terminali poza Europą. W Hong Kongu InPost rozstawi sieć Paczkomatów® do końca 2016 roku. Z kolei na Bliskim Wschodzie sfinalizowano umowę z Aramex Group – czołowym graczem na rynku usług logistyczno-transportowych, która pozwoli na stworzenie pierwszej na Bliskim Wschodzie i w Afryce transgranicznej sieci Paczkomatów® InPost. Oficjalny start sieci nastąpi pod koniec 2014 roku i obejmie docelowo kilkanaście krajów, w tym m.in.: Zjednoczone Emiraty Arabskie, Arabię Saudyjską, Oman, Bahrajn, Katar, Jordanię, Liban, Kuwejt, Egipt oraz Republikę Południowej Afryki.

Urządzenia „szyte” na miarę dzisiejszych czasów są już dostępne na 22 międzynarodowych rynkach. Zaledwie w kilka lat podbiły oprócz Polski: Australię, Chile, Wielką Brytanię, Włochy, Francję, Irlandię, Islandię, Litwę, Łotwę, Ukrainę, Estonię, Rosję, Cypr, Słowację, Malezję, Czechy, a także:, Kolumbię, Arabię Saudyjską, Kostarykę, Salwador oraz Gwatemalę. Na całym świecie funkcjonuje – w różnych modelach biznesowych – ponad 3500 Paczkomatów®. Spółka planuje instalację kolejnych 6000 terminali na terenie Europy, Azji, obu Ameryk, a także na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Najwyższą jakość i innowacyjność InPost potwierdzają liczne, międzynarodowe nagrody: tytuł ‘Supplier of the Year’ podczas Post Expo 2014, czterokrotne zwycięstwo w prestiżowym konkursie World Mail Award w latach 2010 – 2013, nagroda „The Delivery Excellence Award 2014” w kategorii: „Best Carrier Contribution to Delivery Innovation”, które Paczkomatyâ InPost otrzymały 2014 w Wielkiej Brytanii, czy Postal Technology International Award w kategorii ‘Retail Innovation of the Year’ za ‘Innowację Roku’.